5 אתרי משחקים חינוכיים לילדים

ממשחקי חשיבה לילדים בגן, ועד משחקי הרפתקאות משחקים חינוכיים לילדים במחשב, האינטרנט מציע מענה חינמי וחוויתי לכל אלה. המרחב הוירטואלי מציע משחקי אונליין חינמיים לילדים, משחקי חשיבה ייחודיים, חוברות עבודה, הכנה לכיתה א’. הוא מציע גם חידות הגיון ומשחקים לגיל 3 עד 7, משחקים אונליין לכיתות יסודי וחטיבה. המרחב הדיגיטלי כולל חוויות ופעילויות משחקיות לבני נוער, משחקי פיתוח חשיבה, שאלוני טריוויה לילדים, חידונים ופעילויות ומשחקים לילדים. הרשת מציעה העשרה וידע, מיומנות לילדים משועממים, לילדים שמעוניינים בהעשרה ולמידה חווייתית ולמי שרוצים משחקים מהנים לילדיהם בחינם.

משחקים חינוכיים לילדים לחוויה מעשירה ולימודית, מהנה ומפתחת. צילום: Pixabay Bokskapet
משחקים חינוכיים לילדים לחוויה מעשירה ולימודית, מהנה ומפתחת. צילום: Pixabay Bokskapet

ריכזנו עבורכם מספר ערוצים, אתרים ומדורים המציעים משחקים לימודיים חינוכיים וערכיים. בין אם מדובר במשחקים לילדים בגן, משחקים חינמיים לבוגרים, משחקים לילדים בני 3 עד 7 או לגילאי בית הספר. משחקים לילדים משועממים, משחקים למי שרוצה להעשיר את החשיבה, משחקים למי שמעוניין להרחיב את הידע הכללי באופן חוויתי, ופעילויות מהנות הכוללות גם ערך מוסף.

לפניכם 5 אתרי משחקים חינוכיים לילדים להנאתכם:

הסוד של מיה – משחקים לילדים קטנים בחינם

אתר הסוד של מיה הוא אתר של המרכז לטכנולוגיה חינוכית – מט”ח.  מט”ח מונה מאות עובדים ביניהם מומחי פדגוגיה וטכנולוגיה במטרה לקדם את החינוך בישראל. מט”ח הינו חברה לתועלת הציבור שהוקמה על ידי הממשלה וארגון “יד הנדיב”. אתר הסוד של מיה מתמקד בחוויה מעשירה בנושאי שפה, חשבון, אנגלית ועוד.

“הסוד של מיה” מציע פעילויות ומשחקים לילדים קטנים בני 3 עד 7. זאת באמצעות תכנים חווייתיים שונים באמצעות יצירה, מוסיקה, סרטונים ומשחקים. התכנים המוצעים לציבור ב”סוד של מיה” הם ללא תשלום.

הכניסה דורשת קיומו של רכיב פלאש להורדה והתקנה בכניסה לאתר. ללמידה ומשחקים חינוכיים באתר הסוד של מיה- לחצו כאן.

 

משחק חידות שטיפת מוח של מכון דוידסון

מדור שטיפת מוח באתר מכון דוידסון מציע שאלונים, חידות ומבחני ידע, לפעילויות למידה ותכנים מעשירים בעלי גוון משחקי וחוויתי של חידון.

במדור תכנים של טריוויה מדעית אתגרית למשל חידון בנושא גנטיקה וDNA. חידונים של ידע כללי ושאלונים. כמו לדוגמה כמה רגליים יש לפרפר, מה הגז הכי נפוץ באוויר שאנו נושמים, לאיזו חיה יש יותר כרומוזומים מאדם, מה היא עששת ועוד.

למעבר למדור “שטיפת מוח” של מכון דוידסון, לחצו כאן.

“חינוך עולמי” – פעילויות משחקים לילדים קטנים – דפי עבודה ומשחקים לילדים בני 3 עד 7

אתר חינוך עולמי מציע בחינם פעילויות משחקים לילדים קטנים בתחילת דרכם הלימודית. באתר דפי עבודה, הצעות לפעילות מהנה וכן משחקים לילדים בני 3 עד 7.

אתר “חינוך עולמי” מציע מגוון תכנים מקוריים חינמיים, כולל משחקים לילדים קטנים בעל מימד ערכי. באתר דפי עבודה, דפי צביעה וכן משחקים לילדים בני 3 עד גיל 7, דפי הכנה לכיתה א’, משחקים להדפסה, דפי עבודה לחגים ועוד.

באתר משחקי זיכרון והתאמה, דפי משחק חגים ועונות להדפסה. כמו כן מציע האתר משחקי קלפים ואותיות, משחקי פאזל ומשחקי חשבון ומספרים להדפסה.

למעוניינים בדפי העבודה, משחקים לילדים קטנים בני 3 עד 7 חינם, דפי צביעה ומשחקים להדפסה- באתר “חינוך עולמי- לחצו כאן.

 

ערוץ מאיר לילדים משחקים חינוכיים

ערוץ מאיר לילדים משחקים חינוכיים – ערוץ מאיר מציע תוכן חינוכי תורני וערכי לילדים בגן ובבית הספר הערוץ מציע סדרות, משחקים ופעילות לקטנטנים. בערוץ מאיר לילדים כולל משחקים חינוכיים ותורניים לילדים ברוח מכון מאיר והרב קוק.

משחקים חינוכיים לילדים בגן, משחקים חינוכיים לילדים בבית הספר ובוגרים מוצעים גם הם בערוץ מאיר לילדים. למשל משחק התמלילן לאיות מילים מורכבות. או לדוגמה משחק הכוח הכפול. לצד משחקים חינוכיים אלה מוצעים גם משחקים לילדים בגיל הרך – קטנטנים. לדוגמה משחקים לילדים בגן כמו משחק הזיכרון, פאזל לחופש הגדול, מצאו את ההבדלים.

לאתר המשחקים החינוכיים של ערוץ מאיר לחצו כאן

 

ערוץ חינוך דוט קום – משחקים חינוכיים באנגלית

באתר משחקי אונליין חינמיים לילדים לילדים בגיל 3, משחקים לילדי גן, כיתה א ועד ו’. האתר בשפה האנגלית אך מכיל מגוון כנים גרפיים שלא מצריכים מיומנות גבוה בשפה האנגלית. ניתן לסייע לילד בהנחיות במידה והוא אינו בקיא באנגלית כלל.

האתר מציע מגוון תכנים ערכיים לילדים בגילאים שונים. באתר משחקים לילדים בני 3 כמו פאזלים והתאמת צורות. משחקים לילדים בגן כמו מיון צורות דו-מימדיות ותלת מימדיות.

בנוסף, האתר מציע משחקים לילדים בוגרים יותר. לדוגמה משחק הרפתקאות מצא את המטמון. משחק משימת הצלה, כורה אבני החן.

למשחקים חינוכיים בתחומי חשבון, אנגלית, צורות, ומחשקי חשיבה מהנים ומחכימים באתר Education לחצו כאן.