5 רעיונות איך לחגוג יום הולדת בבית

התקופה הנוכחית מביאה איתה אתגרים ייחודיים: איך לעשות בבית פעילות חברתית מהנה ומשמחת ביום ההולדת. זאת גם אם אנו נמצאים בבידוד, ריחוק חברתי, סגר או מרחק רב מלחגוג עם האהובים עלינו. לפניכם 5 רעיונות איך לחגוג יום הולדת בבית  ללא נוכחות פיזית של אחרים ובאופן כיפי. הרעיונות המובאים בפניכם כוללים משחקים חברתיים, אפשרויות לחגוג במשחק משפחתי, פעילות מרחוק, משחקי חברה מהנים מהבית ופעילויות עם חברים ובני משפחה שאינם נוכחים לידכם.

יום ההולדת הוא מאורע משמח שרוצים לחגוג ביחד עם אחרים אולם איך אפשר לחגוג יום הולדת מהבית? בין אם מדובר בתקופת של סגר, בידוד או שהות מרוחקת מהחברים או מהמשפחה. אז איך אפשר לחגוג יום הולדת בבית. כיצד אפשר לחגוג את היום בו נולדנו בשנה בחגיגה כאנו נמצאים בבית.

איך חוגגים יום הולדת בבית בקורונה, בסגר ומרחוק. צילום: Pixabay Michael Schwarzenberger
איך חוגגים יום הולדת בבית בקורונה, בסגר ומרחוק. צילום: Pixabay Michael Schwarzenberger

5 רעיונות איך לחוג יום הולדת בבית

ימי הקורונה מחזרים עטרה ליושנן של פעילויות חברתיות של ימי ההולדת הישנים והטובים לפני עידן אולמות האירועים, מועדונים לחגיגת היום הולדת או ברים, מסעדות, יאכטות להשכרה, חדרי בריחה וימי הולדת מפוארים.

אז אילו פעילויות פנאי ורעיונות יצירתיים ניתן לעשות ביום ההולדת כדי להפוך את התאריך לחגיגה מהנה. אספנו עבורכם כמה רעיונות לימי הולדת מהנים גם בחגיגה בבית ללא חברים שיכולים להגיע. זאת בין אם מדובר בבידוד שנכפה עלינו בשל סגר בגלל נגיף הקורונה או בגלל בידוד רפואי או בגלל ריחוק חברתי או גאוגרפי.

את הרעיונות איך לחגוג יום הולדת בבית אפשר ליישם עם חברים בזום. ניתן גם לחגוג וליישם את הרעיונות לבד או בשילוב מסיבת יום הולדת באפליקציית שיחות וידאו כמו זום עם החברים. אפשר לבצע אותם יחד עם משחקים למשפחה ליום ההולדת או משחקי חברה. זאת כמובן בנוסף לפעילות יום הולדת עם המשפחה בבית כאשר לא יוצאים מהבית.

1. חגיגת יום הולדת מהבית בזום עם משחק

הרעיון הקלאסי והפשוט הוא להכין יום הולדת מרחוק בזום או אפליקציה אחרת ולחגוג ביחד מהבית את יום ההולדת עם חברים, עם בני משפחה מרוחקים כמו סבתא, סבא, דודים ואחים. אפשר לתבל את יום ההולדת במשחקי חברה המתאימים לזום. כך ניתן לשחק באחד המשחקים המופיעים מטה. ואפשר פשוט להוסיף ליום ההולדת בזום פעילויות חברתיות ומשפחתיות כמו הקראה של ברכות למי שיש לו יום הולדת. לחלופין אפשר לשחק את משחק המחמאות (נהר המחמאות) ליום ההולדת כך שכל אחד נותן את המחמאות רק למי שיש לו יום הולדת. בפעילות כמובן שרצוי שבני המשפחה או החברים החוגגים פיזית עם מי שחוגג/ת יום הולדת יכינו חגיגה אמיתית לצד הפעילות המשותפים מרחוק. כך אפשר לחגוג עם מסיבת שוקולד. מסיבה עם עמדות של ממתקי שוקולד, פונדו שוקולד, עמדת טבילת מרשמלו בשוקולד ועוד פעילויות דומות. או מכינים מאכלים אחרים שמי שיש לו יום הולדת אוהב כמו שייקים, עוגות מיוחדות, עוגיות, סושי, נודלס, מטעמי פירות וממתקים.

2. מסיבת סרטים ושירים של יום הולדת

מסיבת סרטונים ושירים היא מסיבה מיוחדת ומצריכה שיתוף פעולה של מי שמשתתף באירוע היום הולדת מבעוד מועד. במסיבה נדרש כל אחד להכין מראש סרטון מצחיק, מהנה, כיפי וחוויתי עם ברכה מיוחדת למי שחוגג יום הולדת. לדוגמה ברכה לאמא ליום ההולדת שבו כל אחד אומר שלוש מילים מחמיאות על אמא. במהלך יום ההולדת כל אחד מקרין מרחוק את הסרטון שהכין לכלל המשתתפים ביום ההולדת. אפשר ורצוי להפוך את הברכה המצולמת להיתולית מיוחדת ומצחיקה. ניתן להסתייע בעזרים כיפים כמו מסיכה, כובע, בגדים משעשעים ובלונים.

אפשר לגוון ולהוסיף לברכות הפתעות בצורת שירים. כלומר המשתתפים מרחוק במסיבת יום ההולדת מהבית שולחים לא רק סרטון אלא מקליטים שיר עבור חתן יום ההולדת או שולחים הקלטה של קריוקי שלהם . אפשר לבחור שיר עבורם שיקליטו. אפשר שיבחרו שיר שקשור איכשהו למי שיש לה יום הולדת או לו. אפשר לתת להם גם להמציא שיר או לשיר לפי לחן קיים עם מילים מיוחדות בעברית ליום ההולדת.

3. חדר בריחה ביום ההולדת

ביום ההולדת אפשר לעשות פרט לחגיגה עצמה פעילות חברתית מהנה בסגנון חדר בריחה. בפעילות זו מכינים עבור מי שיש לו יום הולדת כרטיסיות משימה. היא או הוא שחוגגים יום הולדת נדרשים לפתור את החידות. השאלות או החידות יכולות להיות קשורות אליהם או לחברים שלהם או בני משפחתם שהגו את החידות בחדר הבריחה. חידות יכולות להיות גם בלי קשר לזה. למשל נשלב חידות הגיון לילדים או מבוגרים. ניתן כמובן ליצור חדר בריחה מיוחד שקשור לשאלות יום הולדת או שאלות שקשורות לנושא התמה Theme של חדר הבריחה שהוכן במיוחד לשם כך.

4. חגיגת יום הולדת מהבית בסגנון מצא את הטמון

מי שחוגג יום הולדת או חבר/ה קרוב שלו מכין שאלות שהתשובות עליהן מקרבות את מי שיש לו יום הולדת למטמון של מתנה שהוטמנה מראש בבית (על ידי בן משפחה אליו שולחים אותה). רעיון זה לחגיגת יום הולדת בסגנון חפש את המטמון אפשרי בכל מיני אפשרויות. כך ניתן להכין מגוון 100 שאלות על עצמי או שאלות אישיות שקשורות למי שחוגג את יום ההולדת. מי שנדרש לענות עליהם הם המשתתפים ביום ההולדת. זאת בין אם הם נמצאים בסמוך אל החוגג בביתו (חברים ובני משפחה) או בטלפון, בזום או באפליקציית תקשורת מרוחקת אחרת.

5 .חגיגת טריוויה יום הולדת

מעבירים משחק מהנה בזום, בקהוט או ברשת חברתית או בווידאו בפלטפורמה אחרת של שאילת שאלות הנוגעות למי שיש לה או לו יום הולדת. מכינים מראש שאלות כיפיות, משמחות ומצחיקות (נא לא להביך!) ומעבירים אותן באופן מהנה. שאלון טריוויה ליום ההולדת מעניקה הזדמנות להנות, להכיר טוב יותר את מי שחוגג, מרחוק, או עם בני המשפחה בבית, בלי לצאת ממנו.