8 הנחיות חדשות למניעת הידבקות בנגיף הקורונה

שמונה הנחיות חדשות שפורסמו על ידי משרד הבריאות בדבר התקהלות והערכות למניעת הידבקות בנגיף הקורונה

מגיפת הקורונה בישראל: בעוד שמשרד הבריאות מעדכן על מעל מאה חולים שאובחנו כבר כחולים בקורונה בישראל, מתפרסמות הנחיות חדשות לגבי נגיף הקורונה. משרד הבריאות פרסם 8 הנחיות חדשות למניעת הידבקות בנגיף הקורונה, הערכות הציבור, מניעת התקבצות של מספר רב של אנשים והימנעות מצפיפות שעלולה להוביל להתפשטות הקורונה בישראל והגברת הפצת הנגיף. משרד הבריאות מדגיש כי מטרתן של ההנחיות החדשות להפחית את הסיכון להידבקות ו”למנוע את התפשטות התחלואה בישראל. נוסף על ההקפדה על היגיינה אישית וסביבתית, יש להקפיד על הימנעות מצפיפות והתקהלויות”.

8 הנחיות למניעת הדבקה והפצת הנגיף

הנחיות חדשות של משרד הבריאות. איסור קיום אירועים של מעל 100 איש. צילום: Pixabay crystal710 정훈 김
הנחיות חדשות של משרד הבריאות. איסור קיום אירועים של מעל 100 איש. צילום: Pixabay crystal710 정훈 김

להלן 8 ההנחיות החדשות למניעת הידבקות בנגיף הקורונה, שפרסם משרד הבריאות החלות החל מתאריך 11.2.2020:

1. בידוד במקרה של תסמינים: אדם שחום גופו 38 מעלות או יותר והוא מתאפיין בתסמינים של שיעול או קושי בשימה נדרש “להשאר בביתו עד יומיים לאחר ירידת החום וזאת ללא קשר לבדיקת קורונה ולפעול כמקובל”.

2. איסור על אירועים והתקהלות של מעל 100 איש : על הציבור “להימנע ככל הניתן מהתקהלויות של קבוצת אנשים במרחב אחד. אם מקיימים אותן – בהרכב מצומצם ככל הניתן ובכל מקרה, לא יותר מ-100 איש. קיום אירועים פרטיים כגון חתונות, בר מצוות ושמחות- עד 100 איש.” במשרד הבריאות מדגישים שבשל מורכבותה של ההנחיה זו “ייקבעו החרגות במטרה לאפשר קיום שגרה תקינה בחיים בישראל.”

3. הערכות במוסדות להשכלה גבוה באופן שהלמידה תתקיים מרחוק ובקבוצות הוראה קטנות: על פי דיוני משרד הבריאות עם המועצה להשכלה גבוהה לגבי פתיחת שנת הלימודים ינקטו פתרונות במוסדות הלימוד האקדמיים “באופן שיתקיים באמצעות למידה מרחוק ולא בלמידה פרונטלית.

4. המלצה על הגברת שכיחות העבודה מרחוק: “מקומות עבודה יכולים להמשיך לפעול בהתאם להוראות משרד הבריאות והמשרדים הרלבנטיים”. במשרד הבריאות מציינים כי “כחלק מהיערכות לשלבים הבאים, על המעסיקים להיערך ולהגדיל ככל הניתן לעבודה מרחוק.”

5. מניעת צפיפות בחנויות, מרכזי קניות וקניונים: על פי הנחית משרד הבריאות “באחריות חנויות, קניונים ומרכזי קניות – למנוע צפיפות ולווסת את עומס המבקרים ברגע נתון ועל הציבור להקפיד על שמירת מרחק סביר בין אנשים.”

6. מוסדות החינוך (למעט מוסדות אקדמיים) יפעלו בהתאם להודעות שיפורסמו בקרוב לגבי המשך קיום הלימודים בבתי הספר.

7. איסור התכנסות צוותים רפואיים של מעל 15 איש: על פי משרד הבריאות “צוותי בריאות המטפל בחולים – התכנסות רק למטרות עבודה ובקבוצות שלא יעלו על 15 איש.”

8. איסור קיומי ארועים ספורטיביים עם קהל: על פי הנחיות משרד הבריאות “אירועי ספורט יתקיימו ללא קהל. ככל שמשתתפים שחקנים או שופטים מחו”ל, יש לפעול בהתאם להוראות משרד הבריאות הייעודיות לתחום הספורט.”