8 טיפים איך מורידים שומן בטני?

איך להוריד שומן בטני? איך לרדת במשקל בבטן, בירכיים או ברגליים? מה מסייע להוריד שומן בבטן או להפחית שומנים בירכיים? לפניכם מגוון טיפים איך מורידים שומן בטני. מלבד היותו של שומן בטני נושא אסתטי המפריע לרבים, שומן בגוף בכלל ושומן בטני בפרט מהווים בעיה בריאותית של ממש. שומן בטני בפרט קשור לבעיות רפואיות שונות כמו סיכון מוגבר לבעיות לב, סוכרת מסוג 2 ועוד.

8 טיפים איך מורידים שומן בטני?. צילום: cattalin Pixabay
8 טיפים איך מורידים שומן בטני?. צילום: cattalin Pixabay

פעילות גופנית ותזונה נכונה יכולים לסייע להפחתת השומן הבטני, שומן הגוף, הירכיים והרגליים. ואולם קיימים גם טיפים נוספים המבוססים על מחקרים המצביעים על דרכים שונות להפחית את השומן הבטני.

אולי יעניין אותך גם:

8 טיפים איך מורידים שומן בטני?

אז איך מורידים שומן בטני? כיצד מפחיתים את אחוז השומן בבטן? מה עוזר להפחית שומן בירכיים או ברגליים? לפניכם 8 טיפים המבוססים על מחקרים מדעיים כיצד להפחית שומן בטני:

  1. הגבירו את צריכת המים והפחיתו בצריכת מיצי פירות ומיצים ממותקים. ממצאים מחקריים מצביעים על כך ששתייה ממותקת – בין אם מדובר במשקאות טבעיים מפירות או במשקאות ממותקים, קשורה לסיכון מוגבר לשומן הבטני.
  2. בצעו פעילות גופנית מותאמת והתאמנו בתרגילי אירובי – מחקרים מצביעים על כך שתרגילי אירובי (קרדיו) המותאמים למצב הבריאותי שלכם מסייעים להפחית שומן בטני.
  3. הקפידו על שינה מאוזנת, מספיקה וטובה. ממצאי מחקרים מצביעים על הקשר בין בעיות בשינה לבין שומן הגוף, משקל ושומן בטני.
  4. אכלו דגים או תוספים עתירי חומצות שומן אומגה 3 הקשורים לסיכוי מופחת לשומן תוך בטני.
  5. אכלו מזונות עשירים בחיידקים פרו-ביוטיים או תוספים עם חיידקי פרוביוטיקה. ממצאים מחקריים מצביעים על הקשר בין צריכת תוספים ומזונות פרוביוטיים לוויסות המשקל והפחתת השומן הבטני.
  6. בצעו אימוני כוח – אימוני תנגודת כמו הרמת משקולות המסייעים על פי מחקרים להפחתת שומן בגוף כמו בירכיים וברגליים וגם הפחתת שומן בטני.
  7. שלבו צום בהרגלי התזונה שלכם; טכניקות צום שבהן לא אוכלים למשך יום מידי שבוע וחצי למשל או שאוכלים בכל יממה רק במהלך 9 שעות ובשאר הזמן לא אוכלים יכולות לסייע. ממצאים מחקריים העלו כי שילוב צום יכול לסייע בהפחתת השומן הבטני.
  8. ווסתו את תצרוכת המזון שלכם על מנת להפחית במשקל ולהוריד את כמות השומן בגוף בכלל ואת השומן הבטני בפרט.