אתר medical – research

אודות אתר   .medical – research .co .il 

האתר הינו מיזם העניק לגולשים פלטפורמה ייעודית לאיתור מחקרים רפואיים (מחקרים קליניים) ולגיוס מועמדים למחקרים קליניים באמצעות מערכות מדיה דיגיטאלית.

מטרת המיזם היא "קידום המחקר הקליני בישראל, הרחבת מודעות הציבור למחקרים קליניים המתקיימים בארץ, ושיפור האפשרות לקבלת מידע על מחקרים קליניים בישראל". זאת, באמצעות אתר המכיל מנוע חיפוש של מחקרים בישראל וכלי שיתוף מידע מתקדמים תוך הצמדות לאתר המחקרים הבינלאומי: www.clinicaltrial.gov  .

"המיזם נצמד לכללי האתיקה המקצועית ופועל בידיעת "המכונים הלאומיים לבריאות" בארה"ב (-NIH National Institutes of Health), בידיעת המרכזים הרפואיים בישראל ועל פי הוראות משרד הבריאות."

באתר ניתן למצוא מידע נרחב על מחקרים קליניים כולל היתרונות והחסרונות של השתתפות במחקר, מילון מונחים מעולם המחקר הרפואי – לדוגמה מהי ועדת הלסינקי, מהו מחקר כפול סמיות, או מהו טופס הסכמה מדעת, והסברים על תהליך הצטרפות למחקר קליני לרבות חיפוש מחקרים על פי נושאים כמו מחקרים קליניים בתחום אונקולוגיה וסמחלת הסרטן, המטולוגיה, מחלות ריאה ועוד. באמצעות האתר ניתן לשלוח טופס לבקשת מידע נוסף על מחקר ספציפי ישירות ממנהל המחקר וכל זאת ללא תשלום או דרישת הרשמה.

דילוג לתוכן