עמותת אלבאום

מהי שיטת אלבאום ?

שיטת אלבאום הינה שיטה ייחודית, הפועלת על הקשר בין התנועה לבין תפקוד מערכות שונות בגוף, ושואפת לשיפור התפקוד של המטופל. זהו טיפול רב מערכתי, שבו כל מטפל מתבונן במטופל, מקשיב לסיבת הפנייה שלו ומסתכל על קשיי התפקוד שלו. 

מוקד הטיפול בשיטת אלבאום

הטיפול בשיטת אלבאום מתייחס לארבע מערכות תפקוד עיקריות המכונות אינטליגנציות. ארבע האינטליגנציות הנמצאות בשימוש האדם הן: המערכת הגופנית, המערכת הרגשית, המערכת החשיבתית והמערכת החושית-אנרגטית.
ארבע המערכות שתיארנו כאן הן הבסיס התפקודי של האדם. רבים מן הקשיים שבהם נתקלים ילדים ומבוגרים – מקורם בקושי באחת המערכות. בין הקשיים הנפוצים ניתן למצוא: קשיי למידה, קשיי התארגנות, קשיים מוטוריים, קשיי קשב וריכוז, קשיים רגשיים וחברתיים וקשיים בוויסות התחושתי. כל אלה הם תחומים המטופלים בשיטת אלבאום.
הטיפול מתייחס לארבע האינטליגנציות הן באבחון ובהערכה בנקודות שונות במהלך הטיפול והן בטכניקות הטיפול עצמו.

מטפלים בשיטת אלבאום

מטפלים בשיטת אלבאום עושים הכול כדי שהמטופל יצליח להתקדם לעבר מימוש הפוטנציאל שלו. עבודת המטפל אינה מוגבלת רק לתחומי חדר הטיפולים, ובמידת הצורך מגיע המטפל גם לבית המטופל, למסגרת שבה הוא עובד או לומד וכיוצא בזה. אופן עבודה זה מאפשר קשר רציף ואיכותי בין המטפל למטופל, החשוב להליך הטיפולי.
כיום ישנם בארץ מעל ל-200 מטפלים מוסמכים בשיטת אלבאום. מתוכם כ-150 מטפלים חברי העמותה לקידום ופיתוח שיטת אלבאום, הממשיכים ללמוד באמצעות ימי עיון והשתלמויות מקצועיות.

לרשות הגולשים באתר עומד פורום שיטת אלבאום שבו תוכלו להתייעץ עם מומחי שיטת אלבאום ולקבל מענה מקצועי לשאלות במגוון תחומי הטיפול של השיטה.

 

דילוג לתוכן