3 הנחיות הורים איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז

בעיית ההתמודדות של הורים עם בעיית קשב וריכוז ADD מטרידה רבים. לאחר אבחון של ילד כסובל מהפרעת קשב וריכוז חשים הורים רבים כי המענה לבעיה לא מספק וכי הילד ממשיך להתנהג באופן המקשה על שגרת חיים ורווחתו של התא המשפחתי. רבים תרים אחר הדרכות, הנחיות, טיפים ועצות שימושיים איך להקל על השגרה של חיים עם ילד עם הפרעות קשב וריכוז ADD ואיך מטפלים בהפרעות קשב וריכוז בילדים.

איך להתמודד עם הפרעות קשב וריכוז בילדים

הפרעת קשב ריכוז ADD הינה הפרעה נוירו התפתחותית. סימפטומיה כוללים קשיי קשב וקשיי ריכוז. לעיתים קרובות מדובר בהפרעה השזורה עם פעלתנות יתר, ואימפולסיביות ואז ההפרעה היא ADHD.אצל חלק גדול מהילדים התסמינים מופיעים כבר בגיל הגן. התופעה ממשיכה ברוב הילדים גם בהתבגרות. בגילאים צעירים, טרם כניסתם לבית הספר, מתאפיינת הפרעת קשב וריכוז, בחוסר שקט, בחוסר משמעת, בהתפרצויות בכי וזעם קשות ולעתים, ללא סיבה ברורה, בחוסר רצון ויכולת להשלים משימות, בחוסר ריכוז, בקושי לציית לחוקים כולל חוקי משחק, ולעתים בפעילות יתר’ בעיקר מוטורית.

עקב הקשיים ההתנהגותיים, ילדים החווים את ההפרעה מעוררים כעס מצד מבוגרים וילדים, מתקשים במציאת חברים ולעתים הם מפתחים עקב כך התנהגויות בעיתיות כלפי הסביבה. זת מלבד השלכות על ציונים נמוכים, קשיי התארגנות, אי הכנת שיעורי בית ועוד. לאחר אבחון ויטפול, הורים רבים תוהים איך מתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז ואיך מפחיתים את הקושי של ההורים ושל הילדים בחיי היומיום עקב השלכותיה של הפרעה זו.

עיצות להורים כיצד לטפל בהפרעת קשב וריכוז ADD

להלן מספר הדרכות, הנחיות והסברים אודות ההפרעה ואיך לטפל בה באופן שעשוי לשפר את הקשיים של ההורים והילדים הסובלים ממנה.

1. פרופסור עמוס רולידר מסביר איך הורים יכולים להתמודד בצורה טובה יותר עם הפרעות קשב וריכוז של ילדיהם.

בהרצאתו מסביר פרופסור רולידר להורים איך לזהות את בעיית הקשב והריכוז, איך להתמודד איתה באופן טוב יותר וכיצד ההורים יכולים ליישם טיפים, תובנות ועיצות מעשיות על מנת לשפר את איכות חייהם. זאת בבואם להעניק טיפול יותר טוב לילדים עם הפרת ריכוז וקשב.

2. ד”ר מוטי לוי, מסביר על תופעת ADD וכיצד להתמודד איתה בראי הרפואה המשלימה

בהרצאתו הוא נותן טיפים ונקודות להתייחסות לרבות הקשר בין גורמים כמו תזונה, שינה, לחץ, הצפה חושית ופעילות גופנית מקצועית להופעה של הפרעות קשב וריכוז בילדים.

 

3. הדרכה למטפלים באבחון וטיפול בילדים עם הפרעות קשב