4 שיטות איך לפתוח אף סתום

בעיית אף סתום כרוני, קושי בנשימה בגלל אף סתום ללא נזלת מציפה אצל רבים את השאלה המעשית איך לפתוח אף סתום ולשחרר את הנשימה ללא תרופות. שחרור של אף סתום וגודש באף. קיימים תכשירים בשוק התרופות שמציעים פתרונות לבעיה. חלקם טבעיים כמו שימוש במי מלח, שימוש באדים, פתיחת האף על ידי אדם שמנים ארומטיים או חליטות. חלקם כוללים שימוש בויטמינים או מינרלים להקלת תסמיני מחלה ויראלית. חלקם כוללים שימוש בתכשירים רפואיים.

כאמור אף סתום יכול להגרם ממספר סיבות ובין היתר עקב מחלה הנגרמת מוירוס כמו הצטננות או שפעת או עקב אלרגיה. לכן אבחון הגורם לכך הכרחי לפני פניה לטיפול בו.

איך לפתוח אף סתום

לפניכם ארבע הדרכות איך לשחרר אף סתום. שיטות אלו לפתוח אף גדוש מיועדות למי שסובל מאף סתום כל הזמן ולמי שחש גודש רב בסינוסים. ההדרכות המוצעות מיועדות לשחרר אף סתום כרוני באופן נקודתי ואולי אף מתמשך.

כמובן שכמו בכל מצב רפואי, בעיה או קושי תפקודי, חובה להוועץ עם רופא מומחה לפני שפונים לפתרונות סימפטומיים. טיפול בתסמין אף סתום לא מומלצת בנפרד מגורם הבעיה. כך לדוגמה אם מדובר באף סתום מאלרגיה בשל רגישות לתנאים סביבתיים מסוימים מומלץ לדעת זאת על ידי בירור רפואי מעמיק. לכן מומלץ לפנו לשיטות טבעיות לשחרר אף סתום רק לאחר מיצוי הטיפול בבעיה על ידי גורמי המקצוע.

שיטות להקלה על גודש באף

לפניכם ארבע הדרכות של שיטות לפתוח אף סתום. הסיבות להתהוות גודש באף, נזלת כרונית, נזלת אלרגית, סתימה של הסינוסים או נחיריים חסומים הינן שונות. לכן כל הדרכה עשויה לטמון עבור מי שסובל מאף סתום באופן כרוני או נקודתי פתרון שיתאים דווקא לו. זאת בעוד שפתרונות אחרים לגודש באף שיתאימו לו, לא יסייעו לאחרים.

1. ד"ר מנדל מסביר כיצד להקל באופן מיידי על אף סתום באמצעות לחיצה על נקודה בגשר האף

2. שיטות לניקוי הסינוסים – לחיצת הלשון ולחיצה על המצח או הטיית הראש וחסימת הנשימה דרך האף

3. איך לשחרר אף סתום באופן טבעי בשלושה צעדים מעשיים

4. הדרכה והדגמה איך לשחרר סינוסים חסומים ואף סתום באמצעות נשיפות מהירות

דילוג לתוכן