4 תרגילים לחיזוק הברך נגד כאבי ברכיים

לפניכם ארבעה סרטוני הדרכה המדגימים כיצד לבצע 4 סדרות של תרגילים מובילים לחיזוק שרירי הברך על מנת להקל על כאבים בברכיים :

1. בסרטון הראשון מבין ארבעת הסרטון, אשר מופיע מעלה, מתארים הפיזיותרפיסטים האמריקאים המוכרים בוב וברט 10 תרגילים ייחודיים המיועדים לסובלים מבעיות בברכיים על מנת לחזקן ולהמנע מכאבים בברך.

 

בעיות ברכיים הם שם כולל למגוון בעיות הנגרמות לאדם במפרק של ברך אחת או שתי רגליים עקב ניוון או ליקוי ברגל המוביל לשיבוש תפקודי במפרק הברך. התרגילים המוצגים בסרטונים מובאים על אחריות המציגים בהם בלבד ולכן מומלץ לפני תרגול שלהם לפנות לרופא המטפל, הפזיותרפיסט או לבחור מומחה ברכיים המטפל על מנת לברר האם ניתן לתרגל את אותם תרגילים להקלת הכאבים. זאת בהתבסס על הבנתו את המצב הרפואי של המטופל ומגבלותיו והתאמת התרגילים לכך. לכן אין להעזר בתרגילים אלה לפני התייעצות עם גורם מקצועי וביצועם נדרש להיות בליווי על מנת להמנע מנזקים לברך.

יעילות תרגילי ברכיים וליווי מומחה ברך

לאחר ייעוץ מתאים ובליווי מקצועי נכון ניתן לבצע תרגילים לברכיים המותאמים למצב המטופל. תרגילים לחיזוק הברכיים נמצאו כמסייעים להפחתת כאבי ברכיים בישיבה או בתנועה ולשיפור ניוון של הברכיים במקרים רבים. בין היתר תרגילים לברכיים מסייעים לשחיקת סחוס בברך, תהליכי התרככות סחוס המפרק CMP, לקשיי תנועה במפרקים, לכאבי ראומטיזם תלוי גיל בברכיים ולפגיעה ברצועות הברך וכן שיפור מצב מיניסקוס הברך.

יחד עם זאת חשוב לציין כי במקרים מסוימים ובהתאם להמלצת רופא אורטופד מומחה ברך, לא ניתן להסתפק בתרגילי פיזיותרפיה או תרופות כטיפול לבעיות אורטופדיות והפתרון הנדרש הוא ניתוח להשתלת סחוסים,  ניתוח להחלפת מפרק ברך מלאה או ניתוח להחלפת ברך חלקית או הליכים כירורכיים אחרים בברך.

תרגילי הקלת כאבי ברכיים – ד"ר ג'ו

2. סרטון הדרכה שני – בסרטון מדגימה ד"ר ג'ו, הרופאה האמריקאית המוכרת מספר תרגילים המיועדים לחיזוק הברכיים באימון פיזיותרפיה לברכיים כואבות

תרגילי הקלת כאבי ברכיים – הפיזיותרפיסטית ג'סיקה ואלאנט

3. סרטון הדרכה שלישי – בסרטון מראה הפזיותרפיסטית ג'סיקה ואלאנט סדרה של אימוני ברכיים המדגימים כיצד לחזק את מפרק הברך בפיזיותרפיה לברכיים כואבות

תרגילי הקלת כאבי ברכיים – ד"ר אריק ברג

4. סרטון הדרכה רביעי – בסרטון הרביעי והאחרון ממחיש דוקטור אריק ברג כיצד להפחית כאבים בברך מסוימת על ידי טיפול בברך הנגדית בטכניקה המודגמת בפירוט.

כתבות באותו עניין
דילוג לתוכן