פעילות היכרות לילדים בחינוך המיוחד

שאלות פעילות היכרות לילדים בחינוך המיוחד: משחק היכרות מיוחד ומהנה להתוודע לילדים אחרים בצורה חוויתית המבוסס על שאלות ייחודיות

שי לביא

עודכן בתאריך

בריאות הילדחינוך, חברה, משפט
שאלות פעילות היכרות לילדים בחינוך המיוחד. צילום:Pixabay picjumbo com

פעילות היכרות לילדים בחינוך המיוחד זו מפרטת לפניכם כיצד ליצור חווית היכרות נינוחה להתוודעות זה לזה. משחק פעילות זה מיועדת לגרום לילדים במסגרות חינוך שונות להכיר זה את זה באווירה משחקית. המשחק שלפניכם מתאים להיכרות של ילדים בחינוך רגיל או בחינוך מיוחד.

משחקי היכרות משמשים כאמצעי מהנה וחוויתי לשבירת הקרח, התקרבות והיכרות. חשוב ליישם את המשחק באווירה רגועה, נעימה ומאפשרת. רצוי לנהוג ברגישות וקשב למשתתפים ולהתאים את השאלות למורכבויות האישיות. במשחק מחלקים לכל הילדים גזירי נייר ועליהם מספרים. המספר משויך לשאלה מסוימת לפי הפירוט לעיל. הילדים מתבקשים לצייר את התשובה או להמחיז אותה באמצעות משחק או פנטומימה ללא מילים.

למשל אם לילד מסוים במשחק הפעילות להיכרות יצא גזיר נייר עם המספר 5  הוא יבחר לצייר או להדגים בפנטומימה מה הדבר שהוא הכי אוהב שאבא שלו עושה (שאלה 5) והילדים האחרים יצטרכו לנסות לנחש. מי שהצליח לנחש ראשון מקבל נקודה.

10 שאלות פעילות היכרות לילדים בחינוך המיוחד או הרגיל

להלן מפורטות שאלות פעילות היכרות לילדים בחינוך המיוחד, למשחק היכרות מיוחד ומהנה; להתוודע לילדים אחרים בצורה חוויתית המבוסס על שאלות ייחודיות:

  1. אם אם היית יכול להיות ליום אחד חפץ כלשהו כמו מכונית או מטוס או שולחן או תמונה, מה היית רוצה להיות?
  2. מה הדבר שאתה הכי אוהב לעשות בבית ?
  3. מהי הסידרה האהובה עליך בטלוויזיה?
  4. מה אתה הכי אוהב לאכול ?
  5. מה הדבר שאתה הכי אוהב שאבא שלך עושה?
  6. איזה חוג או פעילות אחר הצהריים אתה הכי אוהב?
  7. אם היית גיבור על, איזה דמות היית רוצה להיות?
  8. מה הפעילות הגופנית או הספורט שהכי מהנה בעיניך?
  9. אם יכולת להיות חיה כלשהי, מה היית רוצה להיות ?
  10. מה הדבר שהכי משמח אותך ?

דילוג לתוכן