גל הקורונה השני: ההגבלות החדשות

על רקע הזינוק במספר נדבקי הגל השני של קורונה בישראל, מוטלות מגבלות החדשות ביניהן סגירת אולמות אירועים, ברים מועדונים, הגבלות במסעדות וחדרי כושר, בריכות ומופעים בתי כנסת והתקהלויות.

דקל שחף

עודכן בתאריך

בריאות הציבורנגיף קורונה
זינוק במספר הנדבקים בקורונה בישראל. הגבלות חדשות לגבי פעילויות. צילום: Pixabay Christo Anestev

על רקע הגל השני של התפרצות נגיף הקורונה בישראל, מתפרסת רשימת ההגבלות, האיסורים והמגבלות. הללו יאושרו בזמן הקרוב על ידי הכנסת והממשלה ויהפכו למחייבות בקרוב. מגבלות אלו מגיעות על רקע הנתונים אודות העליה בשיעור הנבדקים בנגיף הקורונה בישראל. בין המגבלות החדשות : סגירת אולמות אירועים, סגירת ברים ומועדונים, הגבלות במסעדות וחדרי כושר, בריכות ומופעים. כמו כן יוגבלו בתי כנסת והתקהלויות.

זינוק גל השני של קורונה בישראל: עליה מהגבוהות בעולם

על פי נתונים שפרסם משרד הבריאות היום ניכר כי שיעור הנדברים בארץ בהשוואה לשבוע הקודם הוא מהגבוהים בעולם. רק בשלוש מדינות (סרביה, אוסטרליה ושוויץ) הזינוק חד יותר במספר הנדבקים מישראל. בהשוואה לשבוע הקודם. נכון לנתוני משרד הבריאות ישנה עליה של כ690 נבדקים חדשים מחצות. 818 נדבקים מאתמול נוספו למניין הנדבקים המאומתים לנגיף. מתוך כ30 אלף אנשים מאומתים ישנם 12,359 חולים פעילים בישראל. עליה של 594 מחצות.

מתוך החולים יש עליה של חמישה בכמות המונשמים ל35. שלושה חולים נוספים נפטרו מהנגיף מאז חצות. בכך עלה מניין הנפטרים מהנגיף ל 334. אתמול נערכו 19,420 בדיקות. היום החל מחצות נערכו 14,400 בדיקות. בימים אלו מעל 2,300 אנשי צוותים רפואיים לרבות רופאים ואחיות מצויים בבידוד.

הנגיף ממשיך להתפשט בעולם, גם בחודשי הקיץ. הנתונים לגבי עליה בהדבקות ומוות עקב קורונה מצביעים על המשך התפשטות. עד כה נדבקו בנגיף באופן מאומת מעל 11.5 מליון איש. כ540,000 נפטרו עקב קורונה. 6.6 מליון איש החלימו מהנגיף. ביממה האחרונה עלה מספר הנדבקים בארה"ב בכ30,000 איש. הארה"ב מספר החולים הגיע ל3 מליון. סך מקרי המוות בשל הנגיף בארה"ב מגיע ל132,000, עליה של 184 מתים בהשוואה ליממה הקודמת. בהודו קצב ההדבקות משמעותי גם כן. 22,000 נדבקו ב24 השעות האחרונות. מניין מקרי המוות המאומתים בשל הנגיף שדווחו מגיע ל20,000 בהודו. ברזיל לעומתה עברה את 1.6 מליון נדבקים. מעל 65,000 מקרי מוות עקב הנגיף. ברוסיה ממשיכה התחלואה כמו גם במקסיקו, ערב הסעודית, פקיסטן וצי'לה. איראן ממשיכה לדווח על מספרי נדבקים גבוהים של מעל 2,600 איש וכ-160 מקרי מוות. רבע מליון איש אובחנו כחולי קורונה מאומתים.

ההגבלות החדשות

כאמור, על רקע הזינוק במספר נדבקי הגל השני של קורונה בישראל, מוטלות מגבלות החדשות. ראש הממשלה נתניהו וראש הממשלה החליפי גנץ ציינו כי אנו קרובים לסגר. לדברי נתניהו: "אנחנו כפסע מסגר מלא". לדברי גנץ: נדרשים צעדים דרסטיים בכדי למנוע צעדים דרסטיים יותר, ובתנאי שיהיה שיפוי ופיצוי כלכלי מהיר ואפקטיבי.

בין המגבלות החדשות סגירת אולמות אירועים, ברים מועדונים, הגבלות במסעדות וחדרי כושר, בריכות ומופעים בתי כנסת והתקהלויות.

להלן המגבלות החדשות שיאושרו בקרוב בכנסת ובצו מנהל משרד הבריאות:

 • הגבלות במסעדות כך שתותר התכנסות במסעדה עד 20 איש בחלל סגור. עד 30 איש בחלל פתוח. זאת בשולחנות במרחק זה מזה.
 • פעילות בבתי הספר, פעילויות נוער וקייטנות : תותר בגילאים של גן ועד ילדי כיתות ד' בלבד.
 • סגירה של חדרי כושר
 • סגירה של בריכות שחיה ציבוריות
 • סגירה של מועדונים
 • סגירה של ברים / פאבים
 • סגירת אולמות לקיום אירועים
 • סגירת הופעות ואירועי תרבות ופנאי
 • נסיעות בתחבורה ציבורית – צמצום מספר נוסעים ל20. נסיעה בלי מיזוג אוויר.
 • לא תתאפשר פעילות ספורטיבית עם קהל
 • בתי מלון לא יסגרו אך תהא סגירה של ברים ומועדונים והופעות בשטחי בתי מלון.
 • הגבלות של התקהלות עד 20 איש בחדרי אוכל ציבוריים ובמסעדות של בתי מלון ואירוח.
 • מגבלות על התכנסות לצורך תפילה. איסור להתפלל בהתקבצות של מעל 19 איש.
 • מגבלות התקהלות כלליות עקב נגיף הקורונה עד 20 איש. נדרש מרחק של שני מטרים ואמצעי זהירות של מסיכה. גם בהתקהלות בחללים פתוחים.

דילוג לתוכן