סגר ברמדאן, ביום הזיכרון והעצמאות

סגר והגבלות בחודש הרמדאן, ביום הזיכרון וביום העצמאות אושרו על ידי הממשלה. משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות הודיעו על אישור התיקון לתקנות להגבלת היציאה למרחב הציבורי ביום הזיכרון, יום העצמאות וחודש הרמדאן על מנת למנוע את התפשטות נגיף הקורונה בישראל. הממשלה אישרה בישיבת ממשלה טלפונית תיקון לתקנות שעת חירום (הגבלת פעילות) ולפיהן יחולו מגבלות לצרכי ...

מערכת האתר

עודכן בתאריך

בריאות הציבורנגיף קורונה
מגבלות למניעת התפשטות נגיף הקורונה. צילום: Mohamed Hassan Pixabay

סגר והגבלות בחודש הרמדאן, ביום הזיכרון וביום העצמאות אושרו על ידי הממשלה. משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות הודיעו על אישור התיקון לתקנות להגבלת היציאה למרחב הציבורי ביום הזיכרון, יום העצמאות וחודש הרמדאן על מנת למנוע את התפשטות נגיף הקורונה בישראל. הממשלה אישרה בישיבת ממשלה טלפונית תיקון לתקנות שעת חירום (הגבלת פעילות) ולפיהן יחולו מגבלות לצרכי ביקורי התייחדות והנצחה בבתי עלמין. כמו כן יחולו מגבלות ביום העצמאות. כן הוחלט על תקנות המתייחסות לציבור הערבי המוסלמי באשר לחודש הרמדאן.

מעבר לאמור לעיל, הממשלה אישרה הממשלה לתקנות שעת החירום כי ניתן לצאת מהבית גם לצורך ראיון עבודה. כמו כן הוחלט כי יתאפשר קיום של חתונות בשטח פתוח ובהשתתפות של עד 19 אנשים תוך שמירת מרחק של 2 מטרים לפחות בין אדם לאדם.

מגבלות ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה

משרד הבריאות מפציר בתושבי ישראל לפעול על פי החלטות הממשלה לשמירה על בריאות המשפחות ולמניעת התפשטות הנגיף במרחב האזרחי.

על פי התקנות שתוקנו "תתאפשר יציאה מהבית לצורך ביקורי התייחדות והנצחה בקברי חללי צה״ל, נפגעי פעולות איבה ואתרי הנצחה החל מאתמול  ועד ערב יום הזיכרון, יום שני , 27 באפריל 2020, בשעה 16:00. על פי התקנות בערב יום הזיכרון וביום הזיכרון (החל מיום שני , 27 באפריל, בשעה 16:00) לא תתאפשר יציאה מהבית לשם ביקור בבתי עלמין ואתרי הנצחה."

סגר ביום העצמאות:

החל מיום שלישי, 28 באפריל 2020, בשעה 17:00 ועד ליום רביעי , 29 באפריל 2020, בשעה 20:00 יוכל אדם לצאת מביתו רק לצורך הצטיידות בתרופות ובמוצרים חיוניים בלבד וקבלת שירותים חיוניים בלבד בתחום יישוב מגוריו, אלא אם בתחום זה לא קיימים שירותים אלו, ואז יוכל לקבלם ביישוב הסמוך ליישוב מגוריו.

בתקופה זו תופסק פעילות התחבורה הציבורית.

משרד הבריאות שב ומדגיש כי על האזרחים לחגוג את יום העצמאות בבתיהם.  במהלך ערב יום העצמאות ויום העצמאות עצמו לא תתאפשר רכישה של מזון. תתאפשר יציאה מהבית להתאווררות ופעילות גופנית בקרבת הבית (בהתאם לתקנות), בהתאם למתכונת שחלה בליל הסדר.

מגבלות בחודש הרמדאן

עקב חשש להדבקה בקורונה והתפשטות הקורונה בישראל בקרב הציבור הערבי בחודש הרמדאן, בדומה לחשש מהדבקה בחגי ואירועי האוכלוסיה היהודית כמו פסח ויום היזכרון והעצמאות, הוחלט כי בתקופה שמיום חמישי, 23 באפריל 2020, ועד יום ראשון, 3 במאי 2020, ביישוב שמרבית תושביו מוסלמים וכן באזורים מסוימים בעיר ירושלים, לא יפתחו עסקים וחנויות המקבלים קהל. זאת מהשעה 18:00 ועד השעה 03:00 למחרת, למעט בית מרקחת. עסקים יוכלו לפעול בשירות משלוחים בלבד.

 

 

דילוג לתוכן