15 נושאים – על מה לדבר בדייט ?

על מה לדבר איתו או איתה בדייט? אילו שאלות יכולות לעזור לנו להעמיק ולהעשיר את השיחה עם פרטנר בדייט ? לפניכם 15 נושאים - על מה לדבר בדייט.

שי לביא

עודכן בתאריך

פסיכולוגיה
על מה לדבר איתו או איתה בדייט ? שאלות ונושאים לשיחה לדייט. צילום:Pexels-Lina-kivaka

רבים תוהים על מה לדבר בדייט הראשון או השני כשהכימיה רק מתהווה. קיימים נושאים רבים שנוכל לשאול את בן או בת הזוג הפוטנציאלים. במהלך הדייט לעיתים אנו מגיעים לא מוכנים לגבי הנושאים שנוכל לדבר עליהם. אז אילו שאלות ונושאים ישנם לדבר עליהם איתו או איתה בדייט. מהן הסוגיות שנוכל לשוחח עליהם כדי להכיר את בן או בת הזוג יותר טוב. לפניך רשימת נושאים על מה לדבר איתו או איתה בדייט.

נוכל להעזר בשאלות אלה גם כשאלות לאמוד את התפיסות, הרגשות, התכונות וההתנהגויות של בן או בת הזוג. כך, נוכל לשאול ולהתעמק בנושאים אלה, לפתח שיחה ערה ומעניינת וגם לבחון את ההתאמה הזוגית. לפניכם 15 נושאים מעניינים לדבר איתה או איתו בשיחת היכרות בטלפון לפני דייט. או כשיוצאים לדייט. בין אם מדובר במפגש דייט הראשון, השני או החמישי אפשר להעזר בשאלות אלה כמשחק היכרות או כשאלות לנושאי שיחה. הנושאים מהווים נקודות התייחסות חשובות ומרתקות להכיר ולאמוד את התייחסות בן או בת הזוג אליהם. כאמור, שאלות אלה בנושאים הללו יכולים לסייע לנו להכיר טוב יותר את הפרטנר ולדעת מהי ההתאמה הזוגית בצורה יותר מעמיקה.

15 נושאים על מה לדבר איתו או איתה בדייט ?

נושאי השיחה שניתן לדבר עליהם כוללים התייחסות ושאלות לתחומי הפנאי והתרבות. כלומר לשאול מה ההעדפות הנוגעות לבילוי, נופש, טיולים, קריאה וטלוויזיה, העדפות קולינריות ועוד. נוכל גם להתייחס לנושאים הקשורים לקרבה והקשרים המשפחתיים של הפרטנר בדייט. כלומר לשאול על יחסיו עם הוריו, אחיו ולשאול על עיסוקיהם ומעשיהם של בני המשפחה. באופן זה נבין טוב יותר את הרקע המשפחתי והקשרים של הפרטנר לקרובים אליו. נוכל גם לשאול בדייט לגבי רגשות והתמודדות עימם. כך למשל נוכל לשאול מה גורם לבן או בת הזוג שמחה, מה מוביל אותו לתסכול וכיצד הוא מתמודד עם רגשות. בנוסף, כנושאי שיחה נוכל לשאול גם על תכונות, התנהגויות ותפיסות. נוכל לשאול כיצד ומה היא או הוא היו רוצים לשנות בהם. ניתן לשלב שאלות הקשורות לנושאים חברתיים, יחסים, תפיסת זוגיות, תעסוקה ועוד.

לפניכם 15 הנושאים שעליהם נוכל לשוחח בדייט איתו או איתה כדי להכיר טוב יותר. השאלות בנושאים אלה יוכלו לסייע ליצור שיחה מעניינת ולהבין את הצד השני וההתאמה אלינו:

 1. מה מסב לך הכי הרבה שמחה?
 2. אילו בילויים מועדפים עליך בימי שגרה ?
 3. אילו דברים שקורים לך גורמים לך תסכול ? איך אתה מתמודד איתם?
 4. מה סוג המקומות והבילויים המועדפים עליך למטרות נופש? מדוע?
 5. אילו התנהגויות שלך היית רוצה לשנות?
 6. מה הם היעדים החשובים ביותר עבורך להשגה בחיים?
 7. מה את.ה מצפה מבן או בת הזוג בקשר?
 8. אילו שלושה דברים הינך עושה בקביעות כדי לשמור על בריאותך הפיזית ושמחת החיים שלך?
 9. איך את או אתה מגדיר.ה את עצמך בהקשר למידת דתיות, אמונה ורוחניות?
 10. באיזו מידה את.ה מודע.ת לרגשות שלך?
 11. מהם הדברים שגורמים לך להרגיש כעס?
 12. מה לדעתך הסוד לחיים בריאים?
 13. עד כמה יש לך משמעת עצמית?
 14. באיזו מידה את.ה מבטא.ת את התסכול שלך ?
 15. אילו מטרות יש לך בתחום הקרירה ומהן שאיפותיך בתחום המקצועי?

כתבות באותו עניין
דילוג לתוכן