המסת שומן

מהו טיפול המסת שומן, מה סוגי הטיפול להמסת שומן בקור - הקפאת שומן או המסת שומן בחום באמצעות לייזר ומהו מחיר הליך המסת שומן

מערכת האתר

עודכן בתאריך

בריאות ויופיאנטי אייג'ינג וקמטים
מהי המסת שומן. צילום אילוסטרציה: Vidmir Raic Pixabay

טיפולי המסת שומן הפכו לנפוצים במיוחד בשנים האחרונות בישראל כחלק ממגמה שמקורה בחו"ל. טיפולי המסת שומן בחום או טיפולי המסת שומן בקור, כמו גם טיפולי שאיבת שומן הינם הליכים פלסטיים קוסמטיים. מטרת הליכי המסת שומן או שאיבתו בטכניקות השונות מיועד לצרכים אסתטיים ולא רפואיים והוא זוכה להתעניינות רבה בשל יתרונותיו.

עם זאת חשוב לזכור כי כמו הליכים אחרים, יש המקטרגים לגבי חסרונות הליך המסת שומן בקור או טיפול לחיטוב הגוף, הצרת היקפים והמסת שומן בחום באמצעות לייזר. רופאים רבים נותרים בעמדה המסורתית כי שימוש בהמסת שומן בקור המכונה הקפאת שומן אינו אפקטיבי ובעל חסרונות במקרים מסוימים כמו כאבים, הצטלקויות רקמה איטיות בתוצאות, ותופעות רפואיות שונות. כך גם המסת שומן בחום. לכן הללו דברים בשיטות הצרת היקפים והורדת שומן בטני שאינן המסת שומן. לדוגמה שימוש בהליך שאיבת שומן.

מנגד ישנם רופאים ומומחים שונים שסבורים כי יש לעשות מאמץ לחיטוב, הצרת היקפים והפחתת הצלוליטיס ועודפי השומן באמצעות שינוי באורח החיים, פעילות גופנית ותזונה נכונה. לדידם שימוש באמצעים אלה של המסת שומן או שאיבתו הם דרכים אחרונות לאחר נסיונות שינוי אורחות חיים כאמור.

סוגי טיפולי המסת שומן

המסה של שומן גוף, שאיבת שומן או הקפאת שומן הם הליכים שמטרתם להוריד מהגוף שומן לא רצוי, להצר היקפים ולהביא לחיטוב ושיפור הגזרה. מדובר כאמור בהליך קוסמטי של סילוק רקמת שומן – רקמה אדיפוזית.

קיימים מספר סוגי טיפולי המסת שומן ומספר סוגי טיפול של המסת שומן. הסרת שומן הוא השם הכלל לכלל הטיפולים לסילוק שומן עודף – צלוליטיס. הטכניקה שהיתה נהוגה ונפוצה במיוחד היא ניתוח שאיבת שומן. עם זאת במאמר זה נתמקד בסוגי טיפולים חדשים של המסת שומן גוף. ישנם שני סוגים של טיפולי המסה של שומן גוף – באמצעות קור או המסת שומן בחום. מדובר בטכניקות שונות. כל אחת מהשיטות מבוצעת בדרך אחרת.

1. טיפול המסת שומן בחום: טכניקה של סילוק השומן או ליתר דיוק המסת תאי השומן באמצעות לייזר. טכניקה זו מבוצעת בטיפול לא פולשני באמצעות קרני לייזר מרוכזות.

2. המסת שומן בקור – הקפאת שומן. הליך זה מבוצע במספר טכניקות:

א. המסת שומן בקור באמצעות גלי רדיו

ב. המסה של שומן בטני בקור בעזרת אולטרסאונד ו/או המסת שומן עם גלי רדיו R.F

3. המסת שומן באמצעות הזרקת ממיסי שומן – הזרקת ליפוליז. הזרקה זו מבוססת על הזרקה של חומר הגורם להמסה של השומן, חיטוב כנגד צלוליט. חומר זה בזריקות המסת שומן הינו בעיקר פוספטידיל כולין.

המסת שומן בבטן בהליך של המסת שומן בקור או תהליך הקפאת שומן מכונה קריוליפוליזיס. המסת שומן בטני לצורך חיטוב והצרת היקפים הוא בעל יתרונות וחסרונות לכשעצמו ובהשוואה לשיטות אחרות כמו שאיבת שומן או זריקת ממסי שומן או המסת שומן בחום בלייזר. לכל אחד מהטיפולים המוצעים יש שיקולים המשפיעים על ההחלטה באופן שונה. לפיכך, ייעוץ עם רופא מומחה שבקיא ויתרונות והחסרונות של כלל השיטות יתכן פרספקטיבה רפואית אובייקטיבית להחלטה על הליך לפי הנתונים של החולה.

הסבר על טיפול של המסת שומן בקור – המסת שומן בהקפאה

מחיר הליך המסת שומן

להמסת שומן בקור מחיר הנע בין מאות שקלים לטיפול ויותר. השאלה כמה עולה המסת שומן בכלל, או כמה עולה המסת שומן בקור היא מורכבת מכיוון שהדבר תלוי במספר הטיפולים, בכמות השומן ומידת החיטוב הנדרשת.

עם זאת בהערכה גסה מחיר המסת שומן נע בין 3,000 שקלים ל9,000 שקלים. זאת כאשר מדובר במחיר להמסת שומן בקור. כלומר מחיר של הקפאת שומן. מחיר זה לרוב מקיף בין 3 ל6 טיפולים.

מחיר של המסת שומן בחום נחשבת יקרה יותר. המסת שומן בלייזר עולה בין 5,000 ש"ל ל-18,000 ש"ח לטיפול כולל. מחיר זה להמסת שומן בחום לייזר כוללת בין 4 ל-6 טיפולים.

 

כתבות באותו עניין
דילוג לתוכן