ברכה לפורים

ברכה לפורים: טקסטים להשראה לברכת פורים : ברכה ייחודית לחג פורים שמח, ברכה לפורים למורה או לגננת וגם ברכה לפורים מהמקורות

שי לביא

עודכן בתאריך

חינוך, חברה, משפט
ברכה לפורים לצד משלוח מנות ואוזני המון. צילום: Pexels Anton Uniqueton

ברכה לפורים נהוגה בקרב עדות ישראל. לפניכם מפורטים טקסטים להשראה לברכת פורים: ברכה ייחודית לחג פורים שמח, ברכה לפורים למורה או לגננת וגם ברכה לפורים מהמקורות. חג פורים הינו חג שמקורו לא בתורה. כמו חנוכה, חג פורים לא מופיע בתורה ומקור בתקנות חכמים בשבע מצוות דרבנן. את חג הפורים מציינים כהודיה על ההצלה מגזירת השמד שציווה המלך אחשוורוש כנגד היהודים.

כחלק ממנהגי חג הפורים נוהגים לקרוא במגילת אסתר. משלוחי המנות הן מנהג ידוע של חג הפורים. במסגרת זו נהוג לתת משלוח מנות אדם לחברו. מקור מנהג זה הוא במגילה. כמו כן כחלק ממנהגי החג, עורכים משתה ושמחה בסעודת פורים חגיגית. זאת ועוד- בימי חג פורים חייב אדם להעניק צדקה לפחות לשני אנשים נזקקים. כאשר מעניקים משלוח מנות או צדקה לעניים או כאשר מברכים את הסובבים אותנו בפורים אנו נדרשים לכתיבת ברכה לפורים.

ברכה לפורים

להלן מתוארות שלוש נוסחים של ברכה לפורים. החל מברכה ייחודית לחג פורים שמח, המשך בברכה לפורים מהמקורות וכלה בברכה לפורים למורה או לגננת. נוכל לשאוב השראה מנוסחים אלה או אחרים לשם כתיבת ברכות לפורים. נוכל גם לערוך את הטסט, להוסיף בו התייחסויות אישיות, לשכתבו או להשתמש בו כמו שהוא לברכה לפורים בווטסאפ, SMS בכרטיס ברכה עם מתנה או בברכות ואיחולים לחג עם משלוח מנות.

 

חג פורים שמח- ברכה

חג פורים שמח, מלא בששון עד דלא ידע, הנאות ושגשוג.

אאחל לך ולבני ביתך חג פורים שיביא עימו עליצות וחדווה, הצלחה, שפע וסיפוק.

אאחל שגם כשהמצב לוחץ והחיים דוחקים אותנו לפינה, נזכור להכיר תודה על מה שיש, להוקיר את מי ומה שסביבנו, לראות את המשימות כאתגרים ולצאת מחוזקים, לפתח מודעות ושלווה.

חג שמח!

 

ברכה לפורים מהמקורות

הַחֹדֶשׁ אֲשֶׁר נֶהְפַּךְ מִיָּגוֹן לְשִׂמְחָה מביא עלינו את הששון והחדווה. חג פורים שמח ומהנה!

הרבה בריאות, הצלחה ושפע לך ולבני המשפחה. משנכנס אדר מרבין בשמחה!

כימים אשר נחו בהם היהודים מאויביהם והחודש אשר נהפך להם מיגון לשמחה ומאבל ליום טוב לעשות אותם ימי משתה ושמחה ומשלוח מנות איש לרעהו ומתנות לאביונים.

מי ייתן ותזכו לעשות מצוות, צדקה וחסד!

מי ייתן ותיכנס לחייכם השמחה, האחווה והשגשוג.

 

ברכה לפורים למורה או לגננת

לגננת/המורה האהובה שלנו, חג פורים שמח!

לרגל החג נברך אותך ואת בני ביתך מעומק הלב בבריאות טובה ורפואה שלמה, סיפוק, יציאה והתחדשות.

תודה לך על המסירות והאכפתיות, התבונה והרגישות עם הילדים.

תודה מעומק הלב על הקשב הרב שלך לילדים וגם אלינו ההורים.

ותודה על המאמץ ליצור, לחדש, להעניק ולפתור את כל הקשיים ולעמוד באתגרים השונים המזדמנים לפתחך.

תודה רבה! חג שמח!

 

כתבות באותו עניין
דילוג לתוכן