10 צמחי מרפא להורדת כולסטרול

צמחים ותבלינים להורדת הכולסטרול: אילו צמחים להורדת כולסטרול יסייעו להפחית עודף שומני דם? מהם צמחי המרפא להורדת כולסטרול בדם שנוכל להעזר בהם?

שי לביא

עודכן בתאריך

תזונהרפואה משלימה
צמחי מרפא להורדת כולסטרול בדם. צילום: Pixabay MYCCF

באילו צמחים להורדת כולסטרול נוכל להעזר להפחית את עודף שומני הדם? מהם צמחי המרפא להורדת כולסטרול בדם שנוכל להעזר בהם? מזונות שונים כמו קטניות, אבוקדו, שמן זית,סויה, שיבולת שועל, שקדים ואגוזים, שוקולד מריר או דגים המכילים אומגה 3 מסייעים להפחתת הכולסטרול. כך גם הימנעות ממזונות שונים מסייעת להורדת כולסטרול כמו מזון ממותק, שומני, ג'אנק פוד, מאכלים עתירי פחמימות ובשרים שמנים.

לעיתים מחלות לא מאובחנות, תרופות שונות, שימוש בחומרים כמו סטרואידים, צריכת אלכוהול ועישון וגורמים כמו גנטיקה אחראים לעודף כולסטרול. לכן לפני התחלת שילוב של צמחי מרפא להפחתת הכולסטרול, שינוי תפריט תזונתי ותמורות באורח חיים יש להוועץ ברופא מומחה לשם אבחון יסודי של גורם הכולסטרול וליווי טיפולי. חשוב להוועץ ברופא גם בעת שינוי התפריט התזונתי, התאמת פעילות גופנית ושימוש במצמחי מרפא ומזונות להורדת הכולסטרול. ומהם הצמחים שמורידים כולסטרול על פי ממצאים מדעיים כמו חילבה או כורכום? אילו תבלינים להורדת כולסטרול ותרופות טבעיות מסייעות להוריד כולסטרול?

10 צמחי מרפא להפחתת כולסטרול

איך להוריד כולסטרול באופן טבעי באמצעות צמחי מרפא ומזונות ייחודיים? קיימים צמחים וחומרים טבעיים שונים שהוכחו כמסייעים להפחתת כולסטרול. למשל קינמון, שום, בצל, דבש או מיץ לימון. מהם צמחי המרפא המורידים כולסטרול בדם?אילו תבלינים להורדת כולסטרול יכולים להועיל למי שסובל מעודף שומני הדם? אם גם אתם מחפשים תרופה טבעית להורדת כולסטרול לפניכם רשימה של תבלינים להורדת הכולסטרול בדם. וכן ממצאים אודות צמחים המסייעים להורדת כולסטרול:

1. שימוש בצמח הליקוריץ נמצא כמועיל למגוון בעיות רפואיות למשל נגד דלקתיות ונגד וירוסים ובעיות במערכת העיכול; ובנושא שומני הדם- ליקוריץ נמצא כמפחית כולסטרול.

2. קינמון מציע סגולות מגוונות בהפחתת רמות סוכר בדם, הורדת לחץ דם ועוד. צריכה של קינמון לדוגמה הוכחה כמסייעת בהפחתת כולסטרול בדם.

3. לימון ומיץ לימון נמצאו כמפחיתים כולסטרול על פי מחקרים מדעיים.

4. דבש הינו חומר אנטי דלקתי ואנטי פטרייתי. מלבד סגולות אחרות ממצאים אחרים מצביעים על דבש כיעיל להורדת כולסטרול.

עוד בנושא הורדת כולסטרול:

5. שום נמצא כצמח בעל תכונות מועילות רבות ביניהן גם הפחתת לחץ הדם ורמות הסוכר בדם.  לצד זה על פי מחקרים, שום מועיל גם להפחתת כולסטרול.

6. לצד השום, בצל מסייע כיוון שהוא מכיל קוורצטין המועיל כנגד כולסטרול וטריגליצרידים.

7. כורכום להפחתת כולסטרול; ממצאים מחקריים מצביעים על יעילותו של כורכום בטיפול בכולסטרול. כך ממצאים של מחקר שנערך על ידי מדענים מארה"ב העלו כי כורכומין סייע להפחתת כולסטרול רע LDL.

8. חילבה להורדת כולסטרול בדם: ממצאי מחקרים הצביעו על חילבה כיעיל להפחתת כולסטרול בדם. כך ממצאי מחקר מטא אנלזיה משנת 202 בכתב העת Phytotherapy Research הצביע על השפעתם של תוספי חילבה על הפחתת כולסטרול LDL והפחתת רמות הכולסטרול הכללי.

9. עוזרר נמצא כמסייע להפחתת כולסטרול בדם. ממצאים מחקריים העלו כי שימוש בעוזרר מסייע להפחתת לחץ דם וכולסטרול.

10. פיסיליום או לחך נמצא כצמח מרפא להורדת כולסטרול גבוה. מדענים העלו כי פיסיליום מסייע להפחתת כולסטרול רע LDL במחקר שנערך בארה"ב על ידי חוקרים מהארוורד. 

כתבות באותו עניין
דילוג לתוכן