11 צמחים להורדת כולסטרול

אילו צמחים להורדת כולסטרול יכולים לסייע? אילו תבלינים להפחתת כולסטרול הוכחו כמועילים? אילו דרכים טבעיות יפחיתו כולסטרול?

שי לביא

עודכן בתאריך

תזונהרפואה משלימה
11 צמחים להורדת כולסטרול בדם. צילום: Ulrike Leone Pixabay

אילו צמחים להורדת כולסטרול יכולים לסייע? האם קינמון להורדת כולסטרול הוכח כמועיל? אילו תבלינים להפחתת כולסטרול יסייעו? האם מיץ לימון מפחית כולסטרול? אילו דרכים טבעיות נוספות יעזרו כנגד עודף כולסטרול בדם?

כולסטרול מהווה אחד משומני הדם והוא מצוי בגופנו כל העת. הוא מיוצר בכבד ומהווה מרכיב חשוב בגופנו. כולסטרול מהווה חלק חיוני מתזונה בריאה. הוא הכרחי לבניית תאים וייצור הורמונים ולמגוון פעילויות אחרות בגופנו. עם זאת, עודף כולסטרול גורר נזקים בריאותיים.

רוב הכולסטרול בגופנו נוצר על ידי הגוף. עם זאת כולסטרול גבוה מתהווה לרוב מתזונה ואורח חיים לא בריאים.כל למשל אכילת מזונות עשירים בשומנים רוויים ושומני טראנס מובילים לכולסטרול גבוה – היפרכולסטרולמיה. גם עודף משקל, אורח חיים יושבני, וחוסר פעילות גופנית תורמים לעודף כולסטרול בדם. כך גם גורמים נוספים כמו מחלות מסוימות הקשורות לעלייה ברמות הכולסטרול ושימוש בתרופות מסוימות המעלות את הכולסטרול בדם. גם גנטיקה משמשת כגורם לרמות כולסטרול גבוהות.

לצד פתרונות טיפול אחרים להורדת כולסטרול כמו צמחים להורדת כולסטרול או תוספים כמו אומגה 3, קיימות דרכים טבעיות אחרות להפחתת כולסטרול בדם. כך, נוכל לשנות את אורחות החיים שלנו על מנת להפחית את עודפי הכולסטרול. אכילת תזונה בריאה דלת שומנים רוויים וטרנס בה נוותר על מאכלים מעובדים, שומנים מן החי, בשרים עתירי שומן, גבינות שמנות, מאכלים הכוללים חמאה ומרגרינה כמו מאפים, עוגות ועוגיות, מאכלים מטוגנים ועוד. מנגד נוכל ליצור תפריט להורדת כולסטרול בשילוב מזונות מפחיתי כולסטרול כמו ירקות ופירות.

לצד זה, נוכל לשלב פעילות גופנית סדירה על מנת לטפל בכולסטרול גבוה באופן טבעי. גם הימנעות מעישון תסייע להורדת כולסטרול. צמצום שתיית אלכוהול מסייעת גם היא להפחתת כולסטרול גבוה. במידה ושינויים באורח החיים אינם מספיקים, נעזר גם בתרופות להורדת כולסטרול.

הגורמים והטיפול בכולסטרול ללא תרופות או לצד תרופות מהווים פקטור משמעותי בשינוי המצב. לכן, לפני שימוש בצמחים להורדת כולסטרול, תבלינים להפחתת שומני דם או צמחי מרפא, תרופות סבתא או תוספים להורדת הכולסטרולכמו קינמון או כורכום, יש לעבור אבחון, ייעוץ והצעת אופק טיפולי על ידי רופא מומחה.

11 צמחים להורדת כולסטרול בדם

לצד חשיבות הייעוץ והאבחון המקיף על ידי גורם רפואי, חשוב גם שהרופא ימליץ, יאשר או יתריע נגד שימוש בחומרים כמו צמחי מרפא שעלולים לפגוע בטיפול האופטימלי עבורך. בנוסף לכך גם לאחר שרופא אישר שימוש במזונות, תרופות סבתא לכולסטרול וצמחי מרפא להורדת כולסטרול, חשוב שנבדוק את האיכות ואת הטוהר של המוצרים שאנו רוכשים להורדת כולסטרול טרם השימוש.

מהם התוספים, תרופות הסבתא ואילו צמחים להורדת כולסטרול עשויים לשמש אותנו לטיפול יעיל? אילו צמחי מרפא מורידים כולסטרול? מה הוכח כצמחים להורדת כולסטרול שיכולים להועיל להפחתת שומני דם?

לפניכם רשימה של 11 צמחים להורדת כולסטרול שהוכח לגביהם באופן מחקרי כי הם עשויים להועיל להפחתת כולסטרול:

 1. קינמון
 2. חילבה
 3. שיבולת שועל
 4. שוקולד מריר
 5. שום
 6. תמצית עלי ארטישוק
 7. כורכום
 8. מיץ לימון
 9. עשב חיטה
 10. בצל
 11. תה ירוק

כתבות באותו עניין
דילוג לתוכן