30 מאכלים ללא גלוטן

אילו מאכלים ללא גלוטן נוכל להכין כאשר התפריט התזונתי השתנה? מהם המאכלים בלי גלוטן שישאירו אותנו בריאים ובלי חוסר במינרלים, ויטמינים וסיבים?

תזונהדיאטה והרזיה
30 מאכלים ללא גלוטן. צילום:Pixabay Silvia

אילו מאכלים ללא גלוטן נוכל להכין כאשר התפריט התזונתי השתנה? מהם המאכלים ללא גלוטן שישאירו אותנו בריאים? אילו מזונות ללא גלוטן מזינים ומועילים לגוף ולא  מותירים אותו ללא חוסרים אפשריים כמו מחסור בויטמינים ומינרלים וסיבים תזונתיים? לפניכם מפורטים מאכלים בלי גלוטן. מזונות ללא גלוטן הם כאלה שבהם אין את חלבון הגלוטן המצוי בדגנים כמו שיפון, שעורה וחיטה. למשל פירות, ירקות, אגוזים, שקדים, אורז, גבינות, חלב, ביצים , עוף, בשר בקר, טופו.

דיאטה בתפריט מאכלים ללא גלוטן נחוצה למי שסובל ממחלת הצליאק. מעבר לרגישות לגלוטן, רבים  פונים לתפריט ללא גלוטן על מנת להקל על רגישויות במערכת העיכול ומטעמים תזונתיים, בריאותיים ותפקודיים אחרים.

אולי יעניין אותך גם:

30 מאכלים ללא גלוטן

אז אילו מזונות נטולי גלוטן אפשר להכין כשרוצים להמנע כאשר התפריט התזונתי השתנה? מהם המאכלים בלי גלוטן שישאירו אותנו בריאים ובלי חוסר במינרלים, ויטמינים וסיבים?

 1. ירקות
 2. שוקולד
 3. פירות
 4. גבינה
 5. דבש
 6. טופו
 7. סויה
 8. אדממה
 9. יוגורט
 10. חלב
 11. אגוזים
 12. שקדים
 13. זרעי דלעת
 14. פשתן וזרעי פשתן
 15. זרעי צ'יה
 16. זרעי חמנייה
 17. לחם או לחמניה ללא גלוטן
 18. אורז
 19. כוסמת
 20. קינואה
 21. דוחן
 22. שעועית
 23. פול
 24. דגים
 25. בשר עוף
 26. בשר בקר
 27. ביצים
 28. פסטה נטולת גלוטן
 29. תירס
 30. קמח שקדים

אילו מזונות אסור לאכול בדיאטה נטולת גלוטן?

מזונות שונים כוללים גלוטין ולכן אין לאכול אותם כאשר יש רגישות לגלוטן. לפניכם מפורטת מזונות שאסור לאכול בדיאטה נטולת גלוטן: קורנפלקס, חטיפים, פסטה או לחם או פיתה מבוסס חיטה, סובין חיטה, בורגול, סולת, גרעיני חיטה, עשב חיטה, מאפים, קרקר, עוגות, קרוטונים, עוגיות עם קמח חיטה, גריסי פנינה, בירה שחורה, מאכלים עם שיפון, שעורה או חיטת דורום, עמילן חיטה, קמח חיטה שעורה או שיפון. בשרים כמו קציצות הכוללים לחם או קמח מבוסס חיטה, שיפון או שעורה.

 

כתבות באותו עניין
דילוג לתוכן