33 תכונות חיוביות

רשימת תכונות טובות, יתרונות והתנהגויות חיוביות לשימוש כתכונות חיוביות בראיון עבודה, לכתיבת ברכה או לתיאור שלנו או של אחרים

שי לביא

עודכן בתאריך

פסיכולוגיה
תכונות חיוביות. צילום:Pixabay Henning Westerkamp

תכונות טובות או תכונות אופי חיוביות מתארות דפוסי חשיבה, התנהגות ורגש מועילים, אדפטיביים ומסתגלים. לפניכם מפורטת רשימה של תכונות אופי טובות. ברשימה נוכל להעזר כשמחפשים תכונות אופיו חיוביות לילדים, תכונות טובות לברכה, תכונות אופי חיוביות ותכונות שליליות , תכונות אישיות. נוכל להעזר ברשימה זו למחפשי עבודה למשל כשמתכוננים לגבי תכונות חיוביות בראיון עבודה. ברשימה תכונות כמו חריצות, נאמנות. גמישות, פתיחות, סקרנות, יצירתיות או אופטימיות.

תכונות חיוביות

לפניכם מפורטת רשימה של תכונות טובות, יתרונות ומעלות, דפוסים מועילים, היבטים התנהגותיים מסתגלים, חיוביים שנתפסים בחברה כטובים שמאפיינים אדם. כאמור ניתן להשתמש בתכונות אלה למי שרוצה לכתוב ברכה ומעוניין לשאוב השראה ולבחור תכונות חיוביות באבא או באמא, בחבר או חברה, או למי שמעוניין להתכונן לקראת פגישה לגבי תכונות חיוביות בראיון עבודה, שבהן יוכל להשתמש כדי להיות מוכן לשאלות בהן הוא נדרש לתאר תכונות המאפיינות אותו והן תכונות חיוביות, מועילות, מעצימות שראוי לציין אותן בראיון.

תכונות אופי אלה מאורגות לפניכם לפני א'- ב':

 1. אותנטיות
 2. אסרטיביות
 3. נאמנות
 4. חברותיות
 5. נדיבות
 6. אדיבות
 7. סבלנות
 8. סובלנות
 9. סלחנות
 10. רגישות
 11. טוב לב
 12. מנהיגות
 13. יושר
 14. חיוניות
  עוד באותו נושא:

15. חוכמה

16. מסירות

17. אנושיות

18. התמדה

19. פתיחות

20. צניעות

21. זהירות

22. יצירתיות

23. תושייה

24. הומור

אולי יעניין אותך גם:

25. רצינות

26. אופטימיות

27. פרו-אקטיביות

28. גמישות

29. אמינות

30. סתגלנות

31. אמון

32. נחישות

33. חריצות

דילוג לתוכן