6 שיטות טבעיות איך להעלים שקיות שחורות מתחת לעיניים

6 שיטות טבעיות איך מעלימים שקיות שחורות מתחת לעיניים: טיפולים טבעיים פופולריים לטיפול בעיגולים שחורים ושקיות נפוחות מתחת לעיניים

שי לביא

עודכן בתאריך

בריאות ויופירפואת מומחים
איך להעלים שקיות שחורות מתחת לעיניים. צילום:pexels Karolina Grabowska

רבים מחפשים טיפול לשקיות שחורות מתחת לעיניים בהיות התופעה הפיזיולוגית נפוצה ומשפיעה ברמה האסתטית. רבים תוהים איך מורידים שקיות שחורות מתחת לעיניים. זאת באמצעות תרופות רגילות, קרמים או תכשירים רפואיים. לפניכם 6 הדרכות לגבי שיטות טבעיות איך להעלים שקיות נפיחות שחורות מתחת לעיניים.

רבים ממהרים לבדוק לבדם איך לטפל בעיגולים שחורים מתחת לעיניים. עם זאת חשוב לזכור שהאינטרנט לא מספק תשובות יסודיות וספציפיות לרוב. לעיתים קרובות המידע מטעה, לא מתאים למצב שלנו ולכן אין להסתמך עליו. כמו כן חשוב לזכור כי טיפול אישי עשוי להועיל אך גם להזיק. זאת למרות היותו טבעי.
בנוסף יש לזכור כי טיפול טבעי או עצמי בבעיה ללא ייעוץ רפואי עלול לגרום לנו לא לאבחן את מקור הבעיה. נוכל להעלם שקיות שחורות מתחת לעיניים או נפיחות אך מה אם הבעיה הייתה רק תסמין לבעיה עמוקה יותר וכך פיספסנו אותה ?

בדיקה לפני שימוש בטיפולים ושיטות טבעיות כדי להעלים שקיות שחורות מתחת לעיניים

לכן חשוב לגשת לקבל ייעוץ רפואי מתאים לפני החלת כל פתרון טבעי לעיניים.
אם לאחר שבדקנו את מקור הבעיה עם גורם מקצועי, אין מניעה להשתמש בפתרונות טבעיים מעין אלה. זאת לאחר שיח והצגתם לרופא.

יחד עם זה, חשוב לזכור את גורמי הסיכון לתופעה ולהעניק מענה גם להם. כלומר גם אם הרופא אישר שימוש בטיפול טבעי לשקיות הכהות בעיניים כדאי גם לטפל בגורמים אלו לשקיות שחורות:
1. שקיות שחורות ונפיחות תחת העיניים נגרמות מחוסר שעות שינה או שינה גרועה ובעיות שינה.
2. עישון מרובה גורם גם הוא לעיתים לשקיות שחורות מתחת לעיניים.
3. עודף שתייה של אלכוהול או של משקאות עתירי קפאין עלול להוביל לבעיה זו.
4. חשיפה ארוכה לשמש הגוררת ייצור מלנין.
5. גירוי בעיניים כמו אלרגיה או הפעלת שרירי העין באופן ממושך למשל צפייה בטלוויזיה לאורך זמן רב.
5. גם גורמים גנטיים אחראים להתהוות שחורים מתחת לעיניים, נפיחות ועיגולים שחורים מתחת לעיניים.

קיים מגוון  תכשירים שונים המנסים לטפל בתופעה זו. עם זאת רבים מחפשים אחר פתרון טריקים מהירים איך מעלימים שקיות שחורות מתחת לעיניהם בטיפול מהיר וטבעי. רבים אינם מעוניינים להשתמש בקרמים או בתכשירים רפואיים. זאת מטעמי שונים ומתוך מחשבה שתרופות טבעיות לבעיית שקיות מתחת לעיניים עשויות לסייע להעלמת הבעיה.

אז איך להעלים שקיות שחורות מתחת לעיניים

לפניכם פירוט של 6 הדרכות להעלמת שקיות כהות שמופיעות מתחת לעיניים. את ההדרכות קיבצנו מרחבי הרשת לגבי שיטות טיפול להעלים את השקיות השחורות מתחת לעיניים באופן טבעי. חלק מהשיטות כוללות רכיבים טבעיים להעלמת קמטים באופן טבעי. שיטות אלה אינן מוכחות והן תוצר של תרופות סבתא, טיפולים אלטרנטיביים שנוסו ברפואה עממית או מוצעים על ידי משתמשים. זאת ללא תימוכין מדעיים לרוב או מחקר שהראה את היעילות המדעית שלהם.

המלצות אלה מתמקדות בשיטות טבעיות בהם מסכות ותכשירים טבעיים לעור הפנים נגד שקיות שחורות הכוללים דבש, אלוורה, קישורים, מי וורדים, מלפפונים, תפוחי אדמה, קפה ועוד.

כאמור, חשוב לזכור כי ישנם קרמים ותכשירים לטיפול בבעיה זו. ואולם לפני שנחפזים לטיפול עצמי מומלץ להתייעץ ברופא מומחה על מנת לוודא שמקור הנפיחויות השחורות מתחת לעיניים לא נובע מבעיה רפואית אחרת. שקיות שחורות מתחת לעיניים הן לרוב בעיה אסתטית קוסמטית בלבד. עם זאת לעיתים קרובות הן מבטאות בעיה רפואית. לדוגמה מחסור בברזל, בעיה בתפקוד הכליות או בעיה בתת תפקוד של בלוטת התריס.

סרטונים ויראליים, המלצות משתמשים המטפלים בעור הפנים שלהם ובעיניים ויכולים להמליץ על שיטות טבעיות איך מעלימים שקיות שחורות שמתחת לעיניים מבוססות על ניסיונם בלבד. לא מדובר במידע מבוסס לטיפול בנפיחויות כהות אלה תחת העיניים. לא ניתן להסתמך עליו. אולם אם בכל זאת חשבתם לנסות אי אלו טיפולים טבעיים, כדאי להיוועץ בגורם רפואי מומחה בתחום. זאת על מנת להמנע מנזקים לעור הפנים. מומחה יוכל להעניק להם ייעוץ ולהשוות בין הטיפולים הקיימים לשקיות כהות מתחת לעיניים.

חשוב לזכור שלעיתים טיפולים טבעיים כוללים חומרים פעילים. כלומר חומרים טבעיים – בין אם מדובר בטיפול על בסיס צמחים לעור הפנים וטיפוח ויופי, גם הם מכילים חומרים שעלולים להזיק לעור ולהשפיע לרעה. לכן מומלץ להתייעץ בגורם מומחה.

איך מורידים עיגולים שחורים מתחת לעיניים

בין אם בחרת לשים חומר טבעי או לא על עור הפנים הוא טבעי, לאחר ייעוץ אם לאו, זכרו לנסות מעט מהחומר לפני. כלומר להתחיל בהשמת מעט חומר לשם בדיקה. זאת כדי להמנע מהשפעה שלילית של החומר על העור ובדיקתו.

6 שיטות טבעיות איך מעלימים נפיחות שחורה מתחת לעיניים: טיפולים טבעיים פופולריים לטיפול בעיגולים שחורים ושקיות נפוחות מתחת לעיניים

הבעיה יכולה להתבטא בשקיות מתחת לעיניים בגיל צעיר גם כן ואינה מאפיינת רק מבוגרים. צעירים המתאפיינים באורח חיים הכולל את אחד מגורמי הסיכון יכולים לסבול מהתופעה. זאת למרות הנטיה לחשוב כי שקיות שחורות מתחת לעיניים בגיל צעיר הן תופעה נדיר.

1. איך לטפל בשקיות כהות מתחת לעיניים עם מסכת פנים

מסכת פנים נגד עיגולים שחורים של קישואים, תפוחי אדמה, דבש ואלוורה ויטמין E ומי ורדים

2. איך מורידים שקיות נפיחויות שחורות מתחת לעיניים עם ויטמין K, תמצית ליקוריץ, וג'ל אלוורה

3. הדרכה לטיפול בשקיות שחורות מתחת לעיניים עם מיץ תפוחי אדמה עם שמן קוקוס

4. איך מעלימים את השקיות שחורות שמתחת לעיניים עם קפה, לימון או תפוח אדמה

5. משחות בהכנה ביתית לטיפול בטחורים להעלמת עיגולים שחורים מתחת לעיניים

הדרכות רבות ברחבי הרשת מסבירות כיצד להשתמש בתכשירי משחות נגד טחורים להעלמת שקיות שחורות מתחת לעיניים. עם זאת הללו כוללות לעיתים רכיבים כמו הידרו קורטיזול. לכן יש להמנע משימושים מעין אלה. כך יש המשתמשים בתכשירים אלה שלא למטרה שלה הם מיועדים. כך לדוגמה המאפר של הדוגמנית קים קרדשיאן הסביר כי הוא משתמש במשחה נגד טחורים כדי להפחית קמטים בעור הפנים של קים קרדשיאן. עם זאת יש הממליצים על תרופות טבעיות נגד טחורים המפחיתות נפיחות גם בפנים. כאמור, כל הפתרונות הם עממים, לא הוכחו ועלולים גם להזיק. אז הימנעו מתרופות כימיות לטיפול בעיגולים כהים ונפיחות. כך למשל ניתן להכין משחה מחלב קוקוס, נענע, מיצוי אלוורה לצד מלפפון.

6. משחת מיץ אננס וכורכום להורדת נפיחות ושקיות שחורות בעיניים

כתבות באותו עניין
דילוג לתוכן