7 ניסויים מדעיים ביתיים מרתקים

7 ניסויים מדעיים ביתיים כיפיים ומרתקים: ניסוי עם בלון, ניסויים עם מים ושמן, ניסוי עם חומץ וסודה לשתיה, ניסוי הר געש, ניסוי קרח, ניסוים עם מים, ניסוים עם ביצה ועוד

שי לביא

עודכן בתאריך

מדעהורים ומשפחה
רעיונות לניסויים מדעיים להכנה בבית תוך שימוש בחומרים כמו מים, שמן, סודה לשתיה. צילום: Pixabay Monfocus Deutsch

ביצוע של ניסויים מדעיים מהנים בבית עשוי להעניק בידור לאירוע חברתי או לתת אתנחתא מהשגרה הלימודית, וכן להעניק ערך לימודי וחינוכי. רבים מחפשים אחר פעילויות פנאי וברעיונות מה לעשות עם הילדים שהינם בעלי ערך בידורי או חינוכי מעשי. ביצוע ניסוי מדעי בבית עם חברים או עם הילדים יכול להוות פעילות כיפית, מהנה, מעשירה ומבדרת. לפניכם הצעות לרעיונות לניסויים מדעיים ביתיים מרתקים ו7 ניסויים מדעיים ביתיים ייחודייםיחודיים.

חשוב להקפיד על כללי הזהירות כאשר עורכים ניסויים מדעיים מהנים ו"מגניבים" ככל שיהיו. חשוב מאוד לא להתפתות לניסוים מסוכנים המופצים ברשת. חשוב להשתמש בחומרים לפי הסדר שהותווה, בכמויות ובאמצעי הזהירות המתאימים. זאת על מנת שהניסוי יצליח ולא יוביל לפגיעה ונזק.

הרעיונות שלפניכם הם הצעות לניסויים מדעיים ביתיים מרתקים שניתן לבצע בפשטות יחסית עם חומרי גלם לא יקרים. ברחבי הרשת ישנם רעיונות והצעות נוספות מהנות. הרחיבו את האופקים וחפשו ניסויים מיוחדים אחרים. במיוחד אם מדובר בניסוי שאתם מכירים.

ניסויים ביתיים יכולים להיות פעילות פנאי חברתית מבדרת במסגרת מסיבה, מפגש חברים וכו. ניסוי יכול להיות במסגרת משותפת של המשפחה. פעילות אחד על אחד של זמן איכות עם הילד. הפעילות יכולה להיות מועברת גם בבית הספר. או בשיעור זום מרחוק. זאת על מנת לתת לילדים העשרה ולמידה מדעית.

לפניכם הצעות לביצוע של 7 ניסויים מדעיים ביתיים ייחודיים

1. ניסוי עם בלון

ניסוי של ניפוח בלון עם סודה לשתיה וחומץ

איך לבצע ניסוי שבו חומץ וסודה לשתיה מנפחים עבורנו בלון:

מחטים בבלון וכיפוף זרם מים עם בלון

ניסוי מדעי נוסף עם בלון של חלקיקים טעונים על גבי בלון המכופפים זרם מים וניסוי של מחטים בתוך בלון שלא מתפוצץ לצד ניסויים מדעיים מהנים עם בלון לביצוע באופן ביתי.

2. ניסוי עם חומץ וסודה לשתייה

3. ניסוי הר געש

בניסוי הר הגעש ניצור תגובה כימית בין סודה לשתיה לבין חומץ. התגובה הכימית יוצרת מעין הר געש זעיר.

4. ניסוי שמן ומים

ניסוי מדעי מיוחד הכולל שלוש שכבות של דחיסות שמן ומים

ניסוי ייחודי עם צבעים, שמן ומים

5. ניסוי עם קרח

ניסויים מדעיים מיוחדים עם קרח

ניסויים מדעיים מגניבים לבית הקשורים לקרח. בין הניסויים כאלה המצריכים שימוש ייחודי שימוש בסודה לשתיה, מלח, חוטים וחומץ.

6. ניסוי עם מים

ניסוי שפיכת מים או נוזלים בין כוסות באמצעות חוט

עוד ניסויים מיוחדים עם מים בבית

7. ניסויים מדעיים מגניבים עם ביצה

 

דילוג לתוכן