הירק המופלא לעור בריא ונגד בעיות לב, עצירות, השמנה וסוכר גבוה

מיהו הירק שמסייע להפחתת סיכון למחלות לב, מועיל לבריאות מערכת העיכול והפחתת עצירות, מגביר שובע ומועיל להרזיה, מסייע לבריאות העצם ומערכת החיסון?

תזונהרפואה משלימה

מיהו הירק הייחודי שמסייע להפחתת סיכון למחלות לב וכלי דם? מה הירק הטעים שמועיל לבריאות מערכת העיכול והפחתת עצירות? מה הירק המועיל להגברת תחושת השובע והורדה במשקל? מיהו הירק שמועיל לבריאות העצם וחיזוק מערכת החיסון?

לפני שנפרט אודות תכונותיו המופלאות של הירק הייחודי, נסייג; אם הינכם סובלים ממחלות, מצבים רפואיים או תסמינים, הקדימו ופנו לאבחון רפואי מקיף, ייעות וטיפול לפני טיפולים סימפטומטיים, תוספים או שינוי תזונה. טיפולים כמו תוספים, צמחי מרפא, תזונה בריאה של ירקות ופירות כאלה ואחרים עשויה להועיל לבעיות בריאות. ואולם לפני כם פנו לקבלת ייעות ואבחון, טיפול וניטור רפואי. לאחר ייעות וטיפול בחנו עם הרופא המומחה האם שילוב של מאכלים מסוימים כמו עשוי לסייע ואינו מתנגש או פוגע בטיפול. ומהו הריק הייחודי שיוכל אולי להשתלב בתפריט שלכם ולסייע ?

 

זהו קולרבי -כְּרוּב הַקֶּלַח, או קוֹלְרַבִּי ירק ייחודי ורב-תכליתי טעים, מועיל ועתיר חומרים מזינים השייך למשפחת המצליבים. קולורבי מאופיין בצורת בולבוס, עם גבעולים עליים הנמשכים מלמעלה. קולרבי אינו נפוץ כמו ירקות אחרים. עם זאת יש לו מגוון של יתרונות בריאותיים כיוון שהוא מכיל מגוון חומרים מזינים.

הירק הייחודי שעושה פלאים

מבחינת ויטמינים, מינרלים וסיבים, קולרבי מהווה אוצר בלום של רכיבים מזינים מצוינים. הקולורבי מהווה מקור מצוין לויטמין C. הקולרבי מכיל כמות משמעותית של ויטמין C. ויטמין C חיוני למערכת חיסונית חזקה, לייצור קולגן וריפוי פצעים. קולרבי הוא גם מקור טוב לויטמין B6, התומך בתפקוד המוח ועוזר להמיר מזון לאנרגיה.

מינרלים כמו אשלגן, סידן ומנגן מצויים בשפע בקולורבי. לאשלגן תפקיד מכריע בשמירה על תפקוד תקין של הלב והשרירים. ואילו סידן חיוני לעצמות ושיניים חזקות. מנגן מעורב בתגובות אנזימטיות שונות ותורם לבריאות העצם, חילוף חומרים ומנגנוני הגנה נוגדי חמצון.

האם קולרבי משמין? האם קולרבי בריא? בנוסף לויטמינים ומינרלים, קולרבי עשיר בסיבים תזונתיים מועילים. סיבים מסייעים לעיכול, מעודדים שובע ועוזרים בוויסות רמות הסוכר בדם. כלומר קולורבי לא רק שאינו משמין אלא מועיל להרזייה. צריכת מזונות עשירים בסיבים כמו קולרבי יכולה לתמוך בניהול משקל ולהפחית את הסיכון למחלות כרוניות כמו מחלות לב וסוכרת מסוג 2.

יתר על כן, קולרבי מכיל חומרים פעילים ונוגדי חמצון התורמים ליתרונותיו הבריאותיים. הוא מכיל גלוקוזינולטים. גלוקוזינולטים מהוות תרכובות המכילות גופרית אשר נקשרו לתכונות אנטי-סרטניות. גלוקוזינולטים מומרים לחומרים אחרים הידועים בשם איזותיוציאנטים. איזותיוציאנטים עשויים לעזור לעכב את הצמיחה של תאים סרטניים ולהפחית את הסיכון לסוגים מסוימים של סרטן.

בנוסף, קולרבי הוא מקור טוב לנוגדי חמצון כמו בטא-קרוטן וויטמין C. הללו מסייעים בהגנה על תאי הגוף מפני נזקים הנגרמים מרדיקלים חופשיים מזיקים. לנוגדי חמצון אלו השפעות אנטי דלקתיות והם מועילים לבריאות הכללית ומפחיתים את הסיכון למחלות כרוניות.

קולורבי- הירק שמועיל לעצמות, ללב, למערכת החיסון, מפחית עצירות, נלחם בעודף משקל וסוכר גבוה

כיצד קולורבי עוזר להפחתת מחלות לב, מסייע בבעיות עיכול ועצירות, ומועיל למי שמבקש להרזות ולהפחית סוכר גבוה? מהם יתרונותיו של הקולרבי? כיצד סגולות קולורבי יכולות להועיל לבריאותנו? לפניכם מספר סגולות של קולרבי ויתרונות בריאותיים בולטים של קולרבי:

1. קולרבי מועיל לבריאות מערכת העיכול: תכולת הסיבים הגבוהה בקולורבי מסייעת למערכת עיכול בריאה. סיבים אלה לצד רכיבים מועילים אחרים תורמת למניעת עצירות ויציאות סדירות.

2. הקולרבי מסייע לבריאות העצם: תכולת הסידן והמנגן של קולרבי כמו גם ירקות אחרים, תורמת לבריאות העצמות. זו עשויה לסייע במניעת אוסטאופורוזיס ודלילות עצם.

3. קולורבי עשוי להועיל למשקל בריא: הסיבים ותכולת הקלוריות הנמוכה של קולרבי הופכים אותו לתוספת נהדרת לתפריט באופן שיכול להשפיע על ניהול משקל בריא וטוב. הסיבים התזונתיים שמצויים בקולורבי ובירקות בריאים אחרים מסייעים למשקל ולבריאות וגורמים לתחושת מלאות ושובע, לצד כמו הקלוריות הקטנה יחסית שבירק.

4. הקולרבי מסייע לבריאות לב וכלי דם: תכולת האשלגן בקולרבי עוזרת לשמור על רמות לחץ דם בריאות ומסייעת בבריאות הלב. הוא מכיל גם תרכובות שעשויות לסייע בהפחתת רמות כולסטרול LDL.

5. קולרבי מועיל למערכת החיסון ובעל תכונות אנטי דלקתיות: תכולת ויטמין C הגבוהה של קולרבי מחזקת את המערכת החיסונית. היא עוזרת להדוף זיהומים ומועילה לבריאות חיסונית כללית. לנוגדי החמצון והפיטוכימיקלים הקיימים בקולורבי השפעות אנטי דלקתיות. הללו יכולים לסייע בהפחתת הדלקת בגוף ולהורדת הסיכון למחלות כרוניות.

6. הקולרבי מסייע לוויסות סוכר בדם: לצד רכיבים נוספים בו, תכולת הסיבים בקולרבי מסייעת בוויסות רמות הסוכר בדם. זה הופך אותו למועיל עבור אנשים עם סוכרת או אלה המעוניינים לנהל את רמת הסוכר בדם.

7. קולרבי מועיל בריאות העור: נוגדי החמצון וויטמין C מועילים במיוחד לבריאות העור. הללו תורמים לעור בריא על ידי קידום ייצור קולגן, הפחתת סימני הזדקנות והגנה מפני נזקי עור הנגרמים מרדיקלים חופשיים.

שילוב קולרבי בתזונה יכול להיעשות במגוון דרכים. ניתן ליהנות ממנו חי, פרוס או מגורר, בסלטים או בתבשלים. ניתן גם לבשל אותו באידוי, בהקפצה או בצלייה. נוכל להשתמש בו כתוספת או להוסיף למוקפצים, מרקים ותבשילים. גם העלים של קולרבי אכילים וניתן להשתמש בהם בסלטים או לבשל כמו עלים ירוקים אחרים. בתאבון!

דילוג לתוכן