7 הצעות מה עושים בשבת בבית כשמשעמם

אי אפשר לבלות מחוץ לבית ? אז מה לעשות כשמשעמם ? לפניכם 7 הצעות מה עושים בשבת או ביום חול בבית כשמשעמם. הצעות, רעיונות וטיפים לצעירים, הורים, ילדים או חברים

שי לביא

עודכן בתאריך

בריאות הילדחינוך, חברה, משפט
מה אפשר לעשות כשמשעמם בבית ביום שבת או ביום חול? צילום: Pixabay Shelley Wiart

לפניכם 7 הצעות מה עושים בשבת בבית כשמשעמם. הצעות, רעיונות וטיפים אלה מיועדים להורים, ילדים, חברים או בני משפחה שרוצים לדעת מה לעשות ביום שבת כשמשעמם או ביום חול. האתגר למלא את הזמן הפנוי ביום שבת לבד או ביחד בחיק המשפחה או החברים הוא רב.

מה עושים בשבת ? לא הרבה כשאנו מוגבלים בפעילות החוץ. הצעות מה אפשר לעשות כשמשעמם ביום שבת או ביום חול הן רבות. הצעות אלה כוללות פעילויות פנאי ונופש, בילויים בחיק הטבע, אטרקציות ועשיה מגוונת. אך מה לעשות ביום שבת או ביום חול כשמשעמם בבית ולא ניתן לצאת ממנו. האתגר הוא לעשות דברים בבית כשאי אפשר לצאת אל מחוצה לו מסיבות שונות.

מה עושים בשבת כשמשעמם

אי אפשר לבלות מחוץ לבית ? אז מה לעשות כשמשעמם ? לפניכם רעיונות מה עושים בשבת או ביום חול בבית כשמשעמם ורוצים להעביר את הזמן באופן מהנה. יום השבת מהווה זמן איכות עם המשפחה ולעתים רק השהיה זה במחיצת זה בפעילויות היומיומיות הן דבר מספק. עם זאת בצוק העיתים ובתקופות כמו סגר, בידוד או שעמום של יום שבת רגיל, כדאי לחפש רעיונות יצירתיים מה עושים בשבת כשמשעמם לילדים או להורים או בין חברים.

אז לפניכם 7 הצעות מיוחדות להנאה אחד עם השני כרעיונות מה לעשות עם הילדים בשבת בבית כשמשעמם. אז בפעם הבאה שמישהו מבני הבית קורא בקול: משעמם לי או מבקש מה לעשות בשבת או בכל יום ושעה אחרים להלן פעילויות ייחודיות ומעשירות ביחד או בנפרד.

חלק מההצעות מתמקדות בפעילויות שמצריכות יותר מאדם אחד לביצוע. וחלק אחר דורש מספר משתתפים בפעילות. את הפעילויות שמוצעות אפשר לעשות גם מרחוק באמצעות אפליקציות, תוכנות ועזרים כמו זום, ווצאפ, טלגרם או בקהוט – (קהות KAHOOT).

7 הצעות מה עושים בשבת בבית כשמשעמם

לפניכם שבעה סוגי פעילות שאפשר לעשות בשבת בבית, עם חברים, לבד, עם המשפחה או עם ההורים :

  1. לשחק יחד משחקים שונים. למשל לשחק יחד משחקי לוח כמו שח מט, דמקה או שש בש. נוכל גם לשחק משחקים אחרים כמו טאקי, רמי קוב, רמי קלפים, בלאק ג'ק, פוקר ועוד. ניתן לשחק משחקים כמו טקטיקו, משחק מונופול, קטאן ועוד. נוכל גם לשחק משחקים חברתיים כמו משחק אמת או חובה.
  2. אפשר לערוך יחד ולצלם סרטון משפחתי למטרה מסוימת. למשל מצלמים סרטון משפחתי מצחיק, עורכים ומביימים אותו לקראת יום הולדת של אחד מבני המשפחה או החברים. או לדוגמה סרטון עם חברים או סרט משפחתי משעשע לפייסבוק בנושא כלשהו. או למשל מצלמים סרט משפחתי שבו שואלים שאלה אחידה לגבי בן משפחה מסוים ומקליטים לסרטון מה כל אחד מהאחרים עונה לגביו. למשל מה הדבר שמישהו הכי אוהב לעשות. או לא אוהב לעשות בבוקר.
  3. שניים מבני המשפחה או החברים יוצרים יחד חדר בריחה עם רמזים, פתקים וחידות. תוכלו להשתמש גם בחידות הגיון לילדים או מבוגרים. שאר בני המשפחה או החברים צריכים להכנס לחדר הבריחה ולנסות לצאת ממנו. ואז מתחלפים בקבוצות. בחדר הבריחה נוכל לשלב שאלות, חידות קצרות למבוגרים או ילדים למשל. נוכל גם להכניס תחומי דעת אחרים כמו חשבון בחידות מתמטיות קלות או קשות ועוד.
  4. לשחק ביחד בין בני המשפחה או החברים משחק היכרות. ניתן גם לשחק טריוויה משפחתית או משחקים משפחתיים לשבת. בני משפחה וחברים רבים לא מכירים אחד את השני היטב לעיתים. משחקי היכרות ושאלות לחברים או לבני משפחה נותנים לנו פתח לעולמם של הקרובים אלינו. לכן הם מסייעים בצורה מהנה ומעשירה בזמן שרוצים להעביר את הזמן כשמשעמם בבית. ניתן להעזר בסוגי שאלות שונים להיכרות של המשפחה.
  5. להכיל ביחד ארוחה משפחתית עם אוכל שכל בני המשפחה או החברים אוהבים. בני המשפחה שנמצאים ביחד או החברים עורכים ביחד סעודה משפחתית שכוללת מאכלים שכל המשתתפים אוהבים. ההכנה של המאכלים לארוחה הקבוצתית נעשית בשיתוף פעולה.
  6. בני הבית, חברים או משפחה עוסקים ביחד או במקביל בפעילות יצירה חוויתית. החברים, או בני המשפחה עושים ביחד יצירה אומנותיות מיוחד במשותף. למשל פיסול באמצעות חימר שכל אחד מהמשתתפים אחראי על חלק אחר מהפסל. או יצירה כך שכל אחד מהשמתתפים יוצר במקביל יצירה משלו. למשל כל אחד מפיק ציור מיוחד שבו מצייר את אבי המשפחה או צביעה משותפת של מנדלות או איור.
  7. עושים ניסוי מדעי בבית ביחד. דרך מענינת מה לעשות ביום שבת כשמשעמם היא ניסוי מדעי מיוחד. מעבר לחוויה שבניסוי עצמו ניתן להעביר למשתתפים בו את הערך והלמידה שמאחוריו.

דילוג לתוכן