הימנעות מאוננות

למה כדאי להימנע מאוננות? סיבות מנטאליות, סיבות פיזיות, מחקרים בנושא, אגירת זרע, האם יש סיכונים עקב הימנעות זו והאם אתה מכור לפורנוגרפיה.

מערכת האתר

עודכן בתאריך

פסיכולוגיהבריאות הילד
הימנעות מאוננות - יתרונות וחסרונות. אילוסטרציה: Pixabay Sam Sander Williams

תופעה הולכת ומתרחבת נפוצה ולפיה אנשים נמנעים מפעולת האוננות. האם נכון להמנע מכך. מה היתרונות של אוננות. ואם כן, אז למה כדאי להימנע מאוננות? קיימות מספר סיבות מנטאליות וסיבות פיזיות שקשורות עם ההחלטה של אנשים להמנע מלאונן. אז כעובדות מקדמיות חשוב להפריך מיתוסים בלתי מבוססים על קשר בין אוננות וריבוי שיער, צמיחת שיער, עקמת הפין, בעיות פוריות ותופעות שליליות שונות אסתטיות אחרות.

מחקרים שונים בנושא מצביעים על ממצאים בדבר יתרונות וחסרונות של השפעת ההימנעות מאוננות על המצב הבריאותי והמנטלי של אדם. לפניכם הסבר אודות ביצוע אקט זה. כמו כן נתאר הסברים לגבי סיכונים ויתרונות עקב הימנעות מאוננות ו"אגירת זרע". בנוסף נתאר את הקשר בין אוננות לבין התמכרות לתכנים מיניים פורנוגרפיים.

פעולות מיניות או פעולות אחרות שנעשות בצורה מוגזמת במידה הפוגעת בתפקוד החברתי, תעסוקתי או רגשי הינה מזיקה. בין אם מדובר בהתמכרות ליחסי מין או אוננות בתדירות תכופה, מדובר באקט שיכול להשפיע לרעה על איכות החיים של האדם והסובבים אותו. לכן חשוב לשמור על איזון בביצוע פעולות שונות בחיינו. הדברים תקפים גם לגבי אוננות.

למה להמנע מאוננות

ובכל זאת, יש המחליטים להמנע מאוננות. מגמה מסוימת המוצאת את ביטויה היא הימנעות או התנזרות מאוננות או הפחתה של תדירות האוננות באופן משמעותי. אלה הסבורים כי יש להמנע מאוננות סבורים כי באופן זה האנרגיה המינית נשארת חזקה יותר. הם סבורים כי עיסוק מוגזם במיניות זו פוגע בתפקוד החברתי או המקצועי או המשפחתי או האישי. יש המצביעים על אוננות בשכיחות גבוהה כגורם המוריד את הרצון והיכולת לבצע יחסים זוגיים אינטימיים. בכך הדבר עלול להפחית ממידת הסיפוק המיני הזוגי. זאת במיוחד כאשר מדובר באוננות במידה מוגזמת.

כלומר התנזרות והימנעות מאוננות יכולה להעשות מגורמים פסיכולוגיים מנטליים. למשל הפחתת עיסוק פסיכולוגי והשקעת זמן רב בפרקטיקה מינית זו. זאת באופן הפוגע בתפקוד כלשהו. יש המצביעים על עיסוק מוגזם בגודל הפין או אוננות בהקשר של פורנוגרפיה. קריטריונים של מדריך DSM לגבי הפרעה הנוגעת להיפרסקסואליזם – מיניות מוגברת, כולל קשיים לצמצם את העיסוק המיני, התנהגות מינית בתדירות גבוה שגוררת רגשות שליליים, השלכות של התנהגות זו על הזולת ועוד. זאת באופן שמסב נזקים כאמור לתפקוד.

אגירת זרע או שמירת זרע

יש הסוברים גם שהימנעות מאוננות ו"אגירת זרע" או שמירת זרע Semen retention. לגבי תופעת אגירת זרע או "שמירת זרעונים" ניתן להסיק על העדר יעילותה ממצאי מחקרים שונים. ממצאים מראים כי אנשים המעונינים לשפר את הפוריות של הזרע שלהם לפני הפריה נמנעים מיחסי מין או הוצאת זרע אחרת לפני ביוץ. זאת לצורך כניסה להריון ביעילות זרע רבה יותר. ואולם מחקרים מעלים כי תנועתיותו של הזרעון פוחתת ככל שהוא ממתין יותר זמן באשכים.

לכן גם אדם הפולט זרע ביחסי מיניים או אוננות מידי יומיים או שלושה או אף מידי יום מתאפיין ביכולת זרעונים איכותית. הוצאת זרע בתדירות גבוהה לא תפחית ככל הידוע את ספירת הזרע או יכולת התנועה שלו אולם יכולה להפחית את כמות הזרע.

ד"ר מייק ממליץ: לא להמנע מאוננות

ד"ר מייק ממליץ בתגובה לשאלה על הימנעות מאוננות כן להמשיך בפעילות מהנה זו. ד"ר מייק מצביע על יתרונות אוננות. לדעתו גם נשים וגם גברים יכולים להפיק תועלת מאוננות במידה מאוזנת. בין היתרונות שמציין ד"ר מייק לגבי פעילות זו הוא מציין את הגורמים הללו:

  1. הפחתת הסיכון לסרטן הערמונית בקרב גברים.
  2. בנוסף, אוננות מספר פעמים בשבוע מסייעת לסילוק רעלנים מהגוף.
  3. לצד התועלת הביולוגית, הדוקטור מתאר את התועלת הפסיכולוגית וההנאה והתחושות המנטליות החיוביות עקב הסיפוק המיני.
  4. מעבר לכך מתאר הדוקטור את שחרור האוקסיטוצין, האנדורפינים וההורמונים השונים המובילים לתחושות חיוביות.
  5. יחד עם יתרונות אלה, מציין הדוקטור את השמירה על כשירות גופנית ואלסטיות של הפין בפרט ואיברי המין בכלל לנוכח פעילות זו. כך, לדוגמה הוא מציין את השפעת האוננות אצל נשים לחיזוק רצפת האגן.
  6. כמו כן מתאר ד"ר מייק את השפעת האוננות על עוצמת האורגזמה.
  7. בנוסף, יתרון חשוב נוסף של אוננות הוא הפגת מתח ולחץ מיני.
  8. אוננות כדרך למשול בגוך ולהפוך לבן זוג ומאהב טוב יותר המכיר את גופו ורגיש ליכולותיו ושליטה בקצב הגעה לאורגזמה.

דילוג לתוכן