מה נחשב איבר מין קטן

תשובות לנושאים כמו מה נחשב איבר מין קטן, מה הגודל הממוצע של איבר מין גברי בגיל 15 או בגיל בוגר, כמה ס"מ צריך לספק אישה במין, עד איזה גיל הפין גדל ומה נחשב פין ממוצע

מערכת האתר

עודכן בתאריך

פסיכולוגיהבריאות הילד
ממצאי מחקרים - מהו איבר מין קטן ?מה אורך הפין הממוצע וכיצד למדוד עובי פין צילום:Pixabay Darko Djurin

מה נחשב איבר מין קטן, מה הגודל הממוצע של פין ושאלות בנושא מיניות הנוגעות לאיבר הגברי הן שכיחות מאוד. זאת במיוחד בגיל ההתבגרות המינית. קיים בלבול רב ותהיה לגבי קבלת תשובות לנושאים כמו מה נחשב איבר מין קטן, מה הגודל הממוצע של איבר מין גברי בגיל 15 או בגיל בוגר, כמה ס"מ צריך לספק אישה במין, עד איזה גיל הפין גדל ומה נחשב פין ממוצע.

לפניכם תשובות שונות הנוגעות לסוגיות אלה. התשובות מבוססות על מידע הנוגע לנתונים ממוצעים ממחקרים שונים. בכל בעיה תפקודית, חשש לליקוי גופני באיבר המין או בתפקוד המיני, או קושי בדימוי העצמי הנוגע לאיבר המין, ניתן וכדאי להוועץ בגורם רפואי כדי לקבל מענה לאפשרויות הטיפול והייעוץ בהקשר לתפקוד ולגודל איבר המין.

מה נחשב איבר קטן ומהו אורך ועובי פין ממוצע

העיסוק בגודלו של איבר המין הגברי טורד את מנוחתם של ילדים וצעירים במיוחד החל משלב ההתפחות המינית. לאחר סיום ההתבגרות המינית והתפתחות איברי הרבייה, יכול העיסוק באיברי המין להמשך. זאת ככל שישנו קושי או אי קבלה או תהיה לגבי גודל ותפקוד איבר המין הגברי. טבעי במיוחד לצעירים בגיל ההתבגרות כמו גם לבני גילאים בוגרים יותר לתהות ולהשוות עם אחרים לגבי התפתחותם המינית וגודלו של איבר המין האופטימלי.

בעידן הדיגיטלי, בו הצעירים חשופים לתכנים מיניים, אידאל היופי, תפיסת יחסי המין והשוואתיות לאיברי מין הנגלים בסרטים גורמת לשאלות רבות. כאשר רואים בסרטים בעלי אופי מיני איברי מין בגדלים מעל הממוצע, צעירים רבים ממהרים להסיק לגבי גודל איבר מינם.

אז מה הגודל הממוצע של איבר מין גברי בגיל 15 או בגיל בוגר? ממצאי מחקרים שונים מצאו כי אורך הפין הממוצע בבגרות נע בטווח שבין 12 ס"מ לבין 16 ס"מ בעת זיקפה. הממוצע היה כ-13 ס"מ לפין ממוצע.

אורך ממוצע של פין במצב רפוי במדגם מחקרי נרחב היה 9.3 ס"מ. זאת כפי שעלה גם ממחקרים נוספים. מאחר ואיבר המין מגיע לשיא גודלו לאחר סיום ההתבגרות סביר כי בגיל 13-16 מדידת אורך ועובי האיבר לא תשקף את סיום גדילתו.

כך לדוגמה מחקר רחב היקף שכלל 15,521 גברים העלה כי אורכו הממוצע של הפין במדינות רבות במדגם אנושי רחב היקף במחקר הוא מעט יותר מ-13 ס"מ וליתר דיוק 13.12 ס"מ בעת זיקפה. המחקר נערך על ידי מדענים בריטים מKing's College .

ממצאי מחקר פחות נרחב עם פחות נבדקים שהתקיים בבריטניה שכלל סיכום של עשרות ממצאי מחקרים העלה כי האורך הממוצע של הפין היה בזיקפה בין 13.2 ס"מ ל15.7 ס"מ.

מחקר אחר שיכול לבטא הבדלים פיזיולוגיים אתניים, בקרב 1,661 אמריקאים פעילים מינית העלה נתונים ממוצעים יותר גבוהים של פין ממוצע באורך של 14.15 ס"מ בזיקפה ו12.23 ס"מ עובי איבר מין בעוררות.

עובי ממוצע של פין במצב זיקפה הוא בסביבות 10 ס"מ. עובי ממוצע של פין הינו בין 8-9 ס"מ ועד 13 ס"מ.

מה נחשב פין גדול ? מה שנחשב פין גדול הוא איבר מין שאורכו גדול מ-16 ס"מ. על פי החוקרים בממצאיהם מתוך 100 אנשים רק חמישה אנשים בממוצע יהיו עם פין באורך שעולה על 16 סנטימטרים.

מהו גודל פין ממוצע ומהו איבר מין קטן ? ממצאי מחקרים שונים מצביעים על גודל פין ממוצע כאמור. עם זאת פין נחשב קטן באופן המצריך התערבות כירורגית או הגדלת פין בדרכים אחרות על פי מדענים במחקרים שונים הוא אם אורכו בעת רפיון נמוך מ-4 ס"מ או שאורך הפין כשהוא עומד בזיקפה קטן מ7.5 ס"מ.

עוד כתבות באותו נושא:

איך מודדים אורך איבר המין ואיך למדוד את עובי הפין

רבים מבקשים למדוד את עובי הפין ואורכו על מנת לדעת להתאים אביזרים הקשורים לקיום יחסי מין כמו קונדום (אמצעי מניעה).

הנתונים המדעיים המבוססים על סקרים או מחקרים בנושא עובי הפין או אורכו לעיתים זוכים לביקורת. זאת כיוון שמדובר לרוב בדיווח עצמי על אורך הפין. מדידת אורך הפין ועוביו תלוי באיך מודדים את עובי הפין וכיצד מודדים את האורך של איבר המין. עם זאת, מדידה של הפין היא עניין בעייתי מבחינה מדעית. זאת כיוון שמדובר במדידה אינטימית.

בהחלט יש קושי לבדוק שהתשובות של נבדקים במחקרים משקפים את המציאות במדידה נכונה. עם זאת בשאלה איך מודדים את אורך הפין בצורה נכונה התשובה היא מדידה באמצעות סרגל משורש הפין. כלומר יש למדוד את הפין מעצם הפוביס הממוקמת בבסיס של איבר המין הגברי. המדידה צריכה להתבצע בעת זיקפה מלאה. מומלץ לבצע כמה מדידות בימים שונים לקבלת נתון מדויק.

לגבי התהיה איך מודדים עובי פין התשובה היא שיש למדוד את עובי הפין באמצעות סרט מדידה. יש למדוד את עובי הפין בחלק העבה ביותר של איבר המין. זאת בסמוך לראש הפין. המדידה צריכה להתבצע בעת זיקפה מלאה. מומלץ לבצע כמה מדידות בימים שונים לקבלת נתון מדויק.  יש להקיף את סרט המדידה מתחילתו ועד הנקודה בה קצוות סרט המדידה נפגשים וכך תתקבל התוצאה המדויקת. כאמור עובי ממוצע של פין הוא בין 9 ס"מ ל-13 ס"מ.

שיחה על עובי ואורך ממוצע של פין בתכנית הטלוויזיה לונדון וקירשנבאום עם כתבת הבריאות הילה אלרואי בהתבסס על נתוני מחקר שכלל 15,000 גברים ב-16 מדינות ותרבויות שונות.

איזה גודל איבר מין בנות אוהבות ?

בהקשר לשאלה מה נחשב איבר מין קטן רבים תוהים בהיבט הפונקציונלי מה גודל איבר מין גברי מיטבי. השאלה נשאלה רבות בהקשר מעשי: איזה גודל פין בנות אוהבות ומעדיפות לנוחות והנאה מסקס. כלומר רבים מוטרדים בשאלה מה גודל איבר המין האופטימלי שבנות מעדיפות ביחסי מין. השאלה מתמקדת בהיבט טכני מספרי לעיתים קרובות. כלומר תהיה  כמה ס"מ צריך כדי לספק אישה ביחסים מיניים.

אז מה המחקרים המדעיים מעידים לגבי גודל איבר המין שנשים אוהבות ובנות מעדיפות ביחסי מין? מן הממצאים עולה כי 85% מהנשים במחקרים שבוצעו מסופקות מאיבר מין של בן הזוג שלהם, ללא קשר לגודלו. זאת לעומת בן זוגן שסבור שאיבר המין שלו קטן מידי לסיפוק בת זוגו.

עם זאת במחקרים שונים שבהן התבקשו נשים לבחור מתוך מדגם של דגמים של פין בגדלים שונים, מה הגודל המועדף עליהן בעת זיקפה. במספר מחקרים דיווחו נשים על העדפה של פין באורך שבין 14 ל-17 ס"מ.

מחקר שנערך על ידי חוקרים אמריקאים בכתב העת המדעי PLos One בנושא בחן מה אורך איבר מין שנשים מעדיפות. ממצאי המחקר העולים בקנה אחד עם סקרים ומחקרים אחרים העלו כי נשים העדיפו גודל ממוצע של כ-16 ס"מ אורך פין. כמו כן נשים העדיפו פין שעוביו הממוצע הוא כ12.5 ס"מ.

הפסקת ההתפתחות המינית: עד איזה גיל הפין גדל?

התהייה לגבי גדילת איבר המין הגברי מעסיקה רבים. לכן, שאלה תכופה הנשאלת לגבי איבר מין גברי היא מה הגיל שבו הפין מפסיק לגדול. כלומר עד איזה גיל הפין גדל. זאת על מנת לדעת למה לצפות בהקשר להפסקת ההתפתחות המיני.

אז מתי איבר המין מפסיק לצמוח ? מהו הגיל שבו מפסיק איבר המין לגדול? על פי ממצאים מדעיים נראה שמרבית ההתפתחות המינית כולל גדילת איבר המין מתרחשת בגיל ההתבגרות. עם זאת המשך התפתחות איברי הרביה וגדילת הפין נמשכת עד שנות ה-20 המוקדמות. גיל ההתבגרות המינית מתחיל לרוב בין גיל 9 לגיל 14. הפין ממשיך לגדול אך ככל שעוברים את גיל 15 צמיחת הפין נמשכת אך בקצב מואט.

דילוג לתוכן